karta debetowa

Karta debetowa Samsunga – tak się rozwija Samsung Pay, ale nie u nas

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Karta debetowa Samsunga, która powiązana będzie z Samsung Pay, ma pojawić się w Stanach Zjednoczonych. To nie dziwne, bo w końcu mówimy tutaj o jednym z największych rynków na świecie. Tam płatności Samsunga są wyjątkowo popularne. My się o tym nie prędko przekonamy, bo na razie nie słychać nic na temat tego, żeby Samsung Pay pojawiło w naszym kraju.

Karta debetowa Samsunga

Samsung ma wprawdzie zamiar rozszerzyć swoje płatności na inne kraje, ale na razie nie wiadomo, czy wśród nich znajdzie się Polska. Mamy przecież Google Pay oraz Apple Pay, więc dwóch naprawdę potężnych graczy i Samsung Pay mógłby zwyczajnie nie wzbudzić wielkiego zainteresowania. Przynajmniej tak może myśleć firma. Nie zmienia to jednak tego, że usługa jest w Stanach Zjednoczonych wyjątkowo popularna. I dlatego też właśnie tam ma pojawić się karta debetowa Samsunga. To kolejny producent elektroniki, który decyduje się na podobny ruch. Mamy już kartę kredytową od Apple, a i Google ponoć pracuje nas swoim rozwiązaniem.

karta debetowa Samsunga
Fot. Samsung Pay

Samsung byłby więc kolejną firmą, która wchodzi na nieznane wody. Niewiele wiadomo jeszcze o tym, co dokładnie ma oferować karta debetowa Samsunga, bo sam projekt jest jeszcze w fazie planowania. Wiadomo, że współpraca ma być nawiązana z firmą z San Francisco SoFi, która ma aplikację pozwalającą kontrolować wydatki. Tam także można zbierać punkty, które zamienia się później na nagrody. Takie partnerstwo znajdzie więc odzwierciedlenie w produkcie Samsunga. Ma też powstać platforma, która w innowacyjny sposób pomoże zarządzać finansami. Nie powiedziano jednak, co w niej będzie takiego innowacyjnego.

Zobacz też: Samsung rozszerza gwarancje – po raz kolejny!

Samsung może odnieść sukces w Stanach Zjednoczonych, gdzie ma już sporą bazę klientów korzystających z Samsung Pay. Nie mam co liczyć na to, że karta debetowa pojawi się u nas. Dalej można mieć nadzieję na to, że pojawi się samo Samsung Pay, ale to dalej trudno przewidzieć.

Źródło: Android Central / Samsung

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy