ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC Explorer na zdjęciu prasowym

Autor: Michał Brzeziński Kategoria: Newsy
HTC-Explorer-Pico

Ostatnio HTC bardzo chce pokazać, że jest jednym z głównych graczy w high-endowym sektorze. Owocem tych starań jest chociażby HTC Sensation XE, a niedługo do grupy dwurdzeniowców mają dołączyć także inne telefony, niektóre wspierane przez Beats Electronics. Dzisiaj tajwański producent organizuje kolejne wielkie wydarzenie, na którym powinniśmy zobaczyć smartfony z Androidem. Mamy już nawet jednego podejrzanego – HTC Explorer.

Do sieci wyciekło zdjęcie prasowe oraz informacje dotyczące wspomnianego modelu, znanego wcześniej jako HTC Pico. Jest to low-endowa propozycja, która nie zaspokoi oczekiwania na potężne procesory i ekrany HD. Sercem urządzenia będzie procesor Qualcomm 600 MHz, a na wyposażeniu znajdziemy także 3,2-calowy wyświetlacz 480×320, 384 MB pamięci RAM, 512 MB pamięci ROM oraz aparat 5 Mpx. Wersja systemu to Gingerbread, wyposażony w Sense 3.5. Jak widać, pogłoski o interfejsie od HTC obsługiwanym nawet przez słabsze smartfony okazały się prawdziwe.

Czy urządzenie o podobnej specyfikacji do Wildfire S ma szansę na sukces? Moim zdaniem nie, między premierami minęło za mało czasu (zakładając oficjalne ogłoszenie dzisiaj). Oczywiście jedną z możliwości jest wypuszczenie Explorera na niewielki rynek, być może nie będziemy mieli okazji go zobaczyć w Polsce.

Czego możemy spodziewać się na konferencji? Od jakiegoś czasu mówi się o kobiecym Bliss/Rhyme, a także dźwiękowym Runnymede/Bass. Jak tylko nowe urządzenia z Androidem ujrzą światło dzienne, z pewnością was o tym poinformujemy.

źródło: pocketnow.com

Sprawdź najnowsze wpisy