blackphone

 

Smartfony mają to do siebie, że cały czas powinny być podłączone do Sieci, a to automatycznie oznacza możliwość wycieku naszych prywatnych danych. Doskonale o tym mogą wiedzieć posiadacze smartfonów Xiaomi, ale o tym już pisaliśmy wczoraj. Jak wygląda sytuacja po drugiej stronie barykady?

 

W tej kwestii z pewnością powinniśmy zapamiętać firmę Silent Circle, a więc kolaboracja dwóch producentów (sprzętu i oprogramowania), która stworzyła smartfon Blackphone. Stali czytelnicy naszego portalu z pewnością znają to urządzenie, gdyż w pierwszym kwartale został zapowiedziany jako najbezpieczniejszy telefon komórkowy z zaawansowanymi funkcjami. Pracuje on na bazie mocno zmodyfikowanego Androida, który uniemożliwia wyciek jakichkolwiek danych z urządzenia. Mówić wprost: jesteśmy niewidoczni dla społeczeństwa. Jednak smartfony to nie wszystko, pamiętajmy, że netbooki zostały zastąpione tabletami i to właśnie na tych urządzeniach częściej możemy trzymać ważne dane. W takim razie Silent Circle szykuje odpowiednią propozycję dla potrzebujących poczucia pełnego bezpieczeństwa. Patrząc na Blackphone, wiemy doskonale, że za anonimowość należy płacić abonament i to najprawdopodobniej jest największa bolączka tego rozwiązania. Mimo wszystko, jeżeli ktoś potrzebuje tego typu urządzenia to z pewnością ma ważne dane nie do ujawnienia i musi liczyć się z kosztami.

 

Póki co nie mamy żadnych informacji na temat ceny czy też przewidywanej premiery najbezpieczniejszego tabletu. Silent Circle z pewnością musi się zmierzyć z rynkiem, który wydaje się na razie nie widzieć zagrożenia związanego z utratą prywatności użytkowników smartfonów i tabletów. Jak Wy to postrzegacie?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.