Strategy Analytics opublikowała nowy raport, z którego wynika, że globalna sprzedaż smartwatchy wzorsła o 20 procent w pierwszym kwartale 2020 roku. Tym samym osiągnęła ona poziom 14 milionów sztuk. Ujawnia również, że Apple dominuje na tym rynku. Drugie miejsce należy natomiast do Samsunga. Ta wiadomość wydaje się dość zaskakująca, biorąc pod uwage znacznie gorszą kondycję rynku smartfonów. 

Rynek smartwatchy 1Q 2020

Rynek smartwatchy 1Q 2020

W pierwszym kwartale tego roku firma Apple zdołała sprzedać 7,6 miliona sztuk Apple Watchy. Te dysponują już znaczną większością rynku. Aż 55 procent urządzeń z tego segmentu ma na kopercie logo nagryzionego jabłuszka. Stanowi to również niewielki wzrost dla firmy w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Z kolei Samsung sprzedał 1,9 mln sztuk inteligentnych zegarków. To stanowi 13,9 procent udziału w rynku. Warto tu podkreślić, że jest to zauważalny spadek. W zeszłym roku do koreańskiego giganta należało bowiem 14,9 procent w ubiegłym roku. Firma Garmin, która zajmuje trzecią pozycję, zdołała zwiększyć swój udział w rynku z 7 procent do 8 procent i sprzedała 1,1 mln sztuk w I kwartale 2020 roku.

Zobacz też: Kolejna duża aktualizacja Tindera wprowadzi nowość, która przyda się w czasach pandemii

Steven Waltzer, starszy analityk w Strategy Analytics, twierdzi, że światowy popyt na smartwatche będzie nadal rósł, pomimo pandemii COVID-19. Dodał przy tym, że urządzenia te sprzedają się dobrze poprzez internetowe kanały sprzedaży detalicznej. Dodatkowo wielu konsumentów używa ich do monitorowania zdrowia i kondycji. Mimo to rynek ten powinien znacznie zwolnić w nadchodzących miesiącach. Warto również zwrócić uwagę na jego rozmiar. Ten w porównaniu do rynku smartfonów wciąż jest niezwykle mały i nadal tylko nieliczni decydują się na zakup inteligentnego zegarka.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.