ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Microsoft angażuje się w smartwatche z Android Wear i prezentuje klawiaturę ułatwiającą pisanie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
microsoft android wear klawiatura

Smartwatche teoretycznie powstały w celu ułatwienia korzystania ze smartfona, czyli informowania użytkownika o najważniejszych powiadomieniach, a także obsługę kilku funkcji urządzenia „matki”. Czas pokazał, że dzisiaj inteligentne zegarki chcą żyć własnym życiem i nawet Microsoft temu nie przeczy.

Gigant z Redmond nie przedstawił jeszcze swojej wizji „kafelków” na zaawansowanych czasomierzach, ale to nie oznacza, że nie może angażować się w ten rynek. Obecnie prym w tej kwestii wiedzie Google ze swoją platformą Android Wear, a Microsoft niejako chce pomóc. Jak wspomniałem w pierwszym akapicie, bardzo możliwe, że smartwatche stosunkowo niedługo zastąpią smartfony przy korzystaniu z niektórych funkcji, a producent Windowsa chce to ułatwić prezentując „innowacyjną” klawiaturę, które w wielu przypadkach z pewnością w standardowym wydaniu nie mają prawa bytu na tak małych wyświetlaczach. Oto jak wygląda wizja Microsoftu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_Iu7bUKKrJE[/youtube]

Czy jest coś w tym rewolucyjnego? Nie bardzo, rysowanie znaków znamy już od dawien, dawna, ale mało kto korzystał z tego rozwiązania na smartfonach czy też tabletach. Okazuje się jednak, że w smartwatchach taki sposób wpisywania tekstu może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Klawiatura Microsoftu dostępna jest dla wszystkich inteligentnych zegarków z kwadratowymi wyświetlaczami (prezentujące obraz w rozdzielczości 360×360) oraz dla Motoroli Moto 360. Zainteresowani? W takim razie sprawdźcie prototyp tej aplikacji: Klik!

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy