microsoft android wear klawiatura

 

Smartwatche teoretycznie powstały w celu ułatwienia korzystania ze smartfona, czyli informowania użytkownika o najważniejszych powiadomieniach, a także obsługę kilku funkcji urządzenia „matki”. Czas pokazał, że dzisiaj inteligentne zegarki chcą żyć własnym życiem i nawet Microsoft temu nie przeczy.

 

Gigant z Redmond nie przedstawił jeszcze swojej wizji „kafelków” na zaawansowanych czasomierzach, ale to nie oznacza, że nie może angażować się w ten rynek. Obecnie prym w tej kwestii wiedzie Google ze swoją platformą Android Wear, a Microsoft niejako chce pomóc. Jak wspomniałem w pierwszym akapicie, bardzo możliwe, że smartwatche stosunkowo niedługo zastąpią smartfony przy korzystaniu z niektórych funkcji, a producent Windowsa chce to ułatwić prezentując „innowacyjną” klawiaturę, które w wielu przypadkach z pewnością w standardowym wydaniu nie mają prawa bytu na tak małych wyświetlaczach. Oto jak wygląda wizja Microsoftu:

 

 

Czy jest coś w tym rewolucyjnego? Nie bardzo, rysowanie znaków znamy już od dawien, dawna, ale mało kto korzystał z tego rozwiązania na smartfonach czy też tabletach. Okazuje się jednak, że w smartwatchach taki sposób wpisywania tekstu może okazać się strzałem w dziesiątkę.

 

Klawiatura Microsoftu dostępna jest dla wszystkich inteligentnych zegarków z kwadratowymi wyświetlaczami (prezentujące obraz w rozdzielczości 360×360) oraz dla Motoroli Moto 360. Zainteresowani? W takim razie sprawdźcie prototyp tej aplikacji: Klik!

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.