beta Android 11

Beta Android 11 – Google zaprasza na premierę i wydarzenie online

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Premiera wersji beta Android 11, została właśnie zapowiedziana przez Google. Skoro w tym roku nie odbędzie się tradycyjne Google I/O, firma musiała zmienić trochę plany. Zaprasza więc swoich fanów na kanapy w ich własnych domach i obiecuje szereg nowości. Zważywszy na to, że Developers Preview już od dłuższego czasu jest dostępne, Google musi szykować jakiegoś asa w rękawie.

Beta Android 11 – data premiery

Teraz wiemy już, że beta Android 11 zostanie oficjalnie zaprezentowana 3 czerwca o godzinie 17 naszego czasu. Google wydarzenie będzie transmitowało oczywiście online, a nazwało je „The Beta Launch Show”. O tym, co krył w sobie będzie Android 11, wiadomo już sporo. Firma z Mountain View udostępniała już przecież wersje dla developerów, gdzie poznaliśmy dużo informacji odnośnie tego, co przyniesie nowy system.

W tym roku prezentacja systemu Google odbędzie się później, niż zazwyczaj. To spowodowane jest oczywiście sytuacją z koronawirusem. Praktycznie wszystkie duże wydarzania zostały odwołane lub odbędą się w formie prezentacji online. Google także postanowiło zrobić to w ten sposób, co oczywiście jest w pełni zrozumiałe. Jednak pierwszy termin Google I/O 2020 był ustalony na maj, więc trochę szkoda, że beta Android 11 zostanie zaprezentowana dopiero na początku czerwca.

Zobacz też: Surface Go 2 oficjalnie zaprezentowany

Wiadomo już, że Android 11 przyniesie zmiany względem lepszej obsługi standardu 5G czy przestrzegania prywatności użytkowników. Ma zostać także usprawniona obsługa ekranów, które obecnie potrafią być mocno zakrzywione lub nawet się zginać, co system będzie musiał uwzględnić. Prezentacja Android 11 już za niecały miesiąc, ale zanim oprogramowanie trafi do użytkowników w normalnej wersji, minie jeszcze sporo czasu.

Źródło: Android Developer

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy