Amaz-Appstore-polska
Użytkownicy smartfonów z systemem Android na pewno wiedzą o tym, że Amazon od pewnego czasu ma w swojej ofercie sklep z aplikacjami przeznaczonymi dla systemu Google. Do tej pory dostęp do niego był dość mocno ograniczony, ale wygląda na to, że nadchodzą poważne zmiany.

Amazon Appstore zadebiutował w marcu tego roku. Dla wielu osób decyzja o uruchomieniu tego typu usługi była pozbawiona sensu – w końcu oficjalny Android Market jest w zupełności wystarczającym kanałem dystrybucji gier i aplikacji. Z czasem decyzja giganta e-commerce zaczęła jednak nabierać sensu.

Początkowo Appstore Amazona był dostępny wyłącznie dla użytkowników korzystających z niego na terenie Stanów Zjednoczonych. Koncern w ten sposób zamykał się na rzeszę użytkowników, jaka korzysta z Androida m.in. w Europie. Coraz poważniejszym pytaniem było to, kiedy ta usługa będzie dostępna również poza Stanami Zjednoczonymi.

Okazuje się, że Amazon po cichu już udostępnił swój sklep z aplikacjami również w Europie. Pobieranie programów i gier działa także w Polsce – konieczne jest zarejestrowanie konta w serwisie i podpięcie karty płatniczej (kredytowej lub debetowej). Nadal jedyną walutą, w której można płacić za programy są dolary, ale prawdopodobnie z czasem zostanie to zmienione.

Udostępnienie Appstore poza Stanami Zjednoczonymi jest dość wyraźnym potwierdzeniem, że koncern ten przygotowuje się do debiutu rynkowego swoich nowych tabletów, na temat których wiadomości krążą już od kilku miesięcy. Zdaniem wielu ekspertów urządzenia te mają sporą szanse na osiągnięcie sukcesu rynkowego.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że tablety zaprojektowane przez Amazon będą pozbawione wielu standardowych aplikacji m.in. oficjalnego Android Marketu – zamiast tego ma być dostępna usługa oferowana przez Amazon. Rozszerzenie dostępu o kolejne kraje było więc tylko kwestią czasu.

W ten sposób, najprawdopodobniej potwierdzą się również doniesienia, że Amazon ma zamiar zaoferować urządzenia tańsze niż konkurencja, zarabiając jednocześnie na produktach (e-bookach, aplikacjach, grach), jakie znajdują się w ofercie tego sklepu internetowego. Aplikację Amazon Appstore można pobrać bezpośrednio na specjalnej stronie.

źródło: Androinica

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula