Smartfony Xiaomi – czyżby informację o użytkownikach trafiały na chińskie serwery?

Newsy

xiaomi logo

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Smartfony jak i inne zaawansowane mobilne (i nie tylko) urządzenia mają to do siebie, że muszą być stale połączone z Internetem. To sprawia, że bez przerwy mamy dostęp do najnowszych informacji ze świata, ale także może to oznaczać, że niepożądane osoby trzecie równie dobrze mogą sprawdzać nasze dane.

 

W tym roku pojawiło się wiele doniesień, że tanie, chińskie smartfony posiadają oprogramowanie szpiegowskie wysyłające informacje o użytkowniku na serwery należące do Państwa Środka. Jest to wiadomość bardzo niebezpieczna, gdyż zagraża osobistej prywatności, o którą i tak ciężko w erze Internetu. Mimo wszystko, poprzednie informacje dotyczyły wielu pomniejszych i niewiele znaczących firm. Teraz, NCC (chiński odpowiednik FCC) oznajmia, że także potężne Xiaomi monitoruje swoich użytkowników i zmusza smartfony do gromadzenia oraz wysyłania prywatnych danych. W jaki sposób to się odbywa? Za pomocą pseudo antywirusa, który wysyła odpowiednie pliki na chińskie serwery teoretycznie w celu sprawdzenia ich zainfekowania. Obecnie jedynie kilka osób z NCC wypowiadało się na ten temat, ale wszyscy zgodnie twierdzą, że jest to obecnie jedna z najważniejszych spraw prowadzonych przez tę federację, a wyniki z pewnością zostaną upublicznione.

 

Cenicie sobie prywatność? Posiadacie na swoich urządzeniach dane, które nie powinny ujrzeć światła dziennego? Jesteście użytkownikami jednego ze smartfonu Xiaomi? Zastanówcie się nad powyższym tekstem, ale póki co poczekajmy na dokładne wyniki testów NCC.

 

 

źródło: G4G


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x