ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Podróże Google Chrome

Napisy na żywo w Chrome też na komputerach

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Niezależnie od tego, czy masz problemy ze słuchem, czy nie, wyświetlane napisy są niezwykle użytecznym narzędziem w grach, filmach, czy programach. Napisy pomagają często śledzić to, co właśnie dzieje się na ekranie. Dodatkowo czytanie i słuchanie czegoś jednocześnie pomaga przyswoić wiedzę, ponieważ odbieramy daną informację dwoma zmysłami jednocześnie. Pomaga to także, kiedy musimy zachować bezwzględną ciszę.

Napisy na żywo w Chrome

Napisy na żywo w Chrome

Niestety, nie wszystkie media oferują napisy. Na szczęście może się to zmienić, chociaż niestety niekoniecznie w sposób natywny. Okazuje się bowiem, że niezwykle użyteczna funkcja Live Caption znana między innymi z Androida ma trafić na komputery stacjonarne za pośrednictwem Chrome. Została ona dostrzeżona w najnowszych wersjach Google Chrome dla kanału Canary. Natomiast jej włączenie jest tak proste, jak przesunięcie przełącznika w menu ustawień dostępności przeglądarki. Po włączeniu przełącznika w oknie Chrome pojawi się lekko przezroczysta czarne pole. To właśnie w niej zostanie wyświetlone wszystko, co będzie powiedziane. 

Zobacz też: Lenovo Yoga Slim 7 już niedługo trafi do sprzedaży

Oczywiście ta funkcja nie jest idealna. Automatycznie generowane napisy prawdopodobnie nie będą tak dokładne, jak ich ludzkie odpowiedniki przez co najmniej kilka kolejnych lat. Mimo to lepsze są takie transkrypcje niż żadne. Jednak w bardziej zawiłych sprawach lepiej się upewnić, czy aby na pewno wypowiedź nie została przekręcona przez narzędzia Sztucznej Inteligencji. Mam nadzieję, że funkcja trafi do oficjalnego kanału Chrome, ponieważ wydaje się niezwykle użyteczna. Natomiast gdyby została sprzęgnięta dodatkowo jeszcze z tłumaczem Google, to dla wielu osób byłoby to idealne rozwiązanie do oglądania filmów w nieznanych im języku bez liczenia na to, że ktoś kiedyś przygotuje dla nich napisy.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy