Lenovo Legion zaskakuje wyglądem, bo choć przyzwyczailiśmy się do gamingowych smartfonów, to ten model zapowiada się wyjątkowo. Z jednej strony dostaniemy smartfona, który ma topową specyfikację, a z drugiej jego wygląd jest mocno dyskusyjny. Mimo wszystko to w końcu coś nowego na rynku, gdzie prawie każde urządzenie jest do siebie podobne. Co wiemy już o urządzeniu?

Lenovo Legion zaskakuje

W sieci pojawiły się materiały z wideo, które ma promować nadchodzącego smartfona od Lenovo. Dalej nie wiemy, kiedy dokładnie go zobaczymy, ale za to wiemy, że będzie to dość odważny projekt. Lenovo Legion zaskakuje bowiem pod niemal każdym względem, jeżeli chodzi o wygląd. Widać, że projektanci postarali się, by smartfon był wyjątkowy i przyciągał wzrok. Nie chodzi tutaj nawet o jego kolorystykę, bo do takich barw już się przyzwyczailiśmy. Chodzi raczej o to, gdzie umieszczono kamerę do selfie oraz wideo rozmów.

Lenovo Legion zaskakuje
Fot. Lenovo Legion / XDA-Developers

Ta znajduje się bowiem na jednej z dłuższych krawędzi smartfona. Mówimy tutaj oczywiście o wysuwanym module, bo cały frontowy panel ma być zajmowany przez wyświetlacz. Co ciekawe, ten ma oferować odświeżanie na poziomie 144 Hz. Wracając jednak do samego wysuwanego modułu, to jego lokalizacja jest częściowo usprawiedliwiona. Lenovo Legion to smartfon gamingowy, więc teoretycznie trzymało się go będzie częściej poziomo. Teoretycznie, bo przecież nie będzie się sprzętu używało tylko do grania. Jednak takie rozwiązanie ma sens, bo przy nagrywaniu wideo może być zwyczajnie wygodniej, a dodatkowo zapewni szerszy kąt widzenia.

Zobacz też: Nadciąga One UI 2.1 dla Galaxy S9

Aparaty na pleckach urządzenia także mają znajdować się w innym miejscu, niż można było zakładać. Umieszczono je bowiem na środku, a to już może być kłopotliwe, jeżeli będzie chciało się nakręcić film trzymając sprzęt pionowo. Lenovo Legion zaskakuje także w kwestii portów, bo mają pojawić się dwa złącza USB. Tutaj jednak wyjaśnienie jest proste – jedno posłużyć może do ładowania podczas grania, a drugie do podpięcia słuchawek czy akcesoriów. I jak, podoba wam się taki wygląd?

Źródło: GSM Arena / XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.