ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
InPost Mobile pokaże zdjęcie Paczkomatu

InPost pomaga pomagać w walce z koronawirusem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

InPost wydaje się cichym bohaterem w trakcie pandemii. Co prawda o działaniach firmy mających podnieść bezpieczeństwo użytkowników zawsze było dość głośno. Jednak firma nie przechwalała się pomocą, jakiej udzieliła do tej pory. Natomiast jej wkład jest naprawdę olbrzymi. InPost zwykle stanowił wsparcie logistyczne dla innych akcji pomocy. Bez niego nie mogłyby one zwyczajnie dojść do skutku. 

InPost #PomagamyPomagać

InPost PomagamyPomagać

W ramach hasztagu #PomagamyPomagać InPost podsumował cały swój udział w walce z pandemią koronawirusa. Trzeba przyznać, że firma wykazała się naprawdę olbrzymim zaangażowaniem na tym polu. 

109 tysięcy maseczek

Zacznijmy tu od samodzielnej pomocy firmy. InPost przekazał w sumie 109 tysięcy maseczek 18 szpitalom w Polsce. Miało to miejsce w marcu, czyli w okresie, kiedy placówki medyczne tak rozpaczliwie potrzebowały podstawowych środków ochronnych. Warto pamiętać, że wtedy maseczki były towarem iście deficytowym. Dlatego ich ilość jak na tamten okres robi naprawdę olbrzymie wrażenie. 

Przekazanie słodyczy szpitalom razem z Lotte Wedel

Wraz z Lotte Wedel InPost postanowił przekazać paczki ze słodyczami 465 szpitalom. Te zostały przekazane jako podziękowanie dla lekarzy, którzy podczas walki z pandemią są narażeni na masę stresu i wielkie ryzyko. A przy okazji także są zmuszeni do wielu wyrzeczeń. W końcu czekolada poprawia humor, natomiast cukier to dobre źródło energii. Tych dwóch rzeczy szczególnie potrzeba medykom w tym pracowitym okresie.

Logistyczne wsparcie akcji #DrukarzeDlaSzpitali

Mowa tu oczywiście o oddolnej akcji właścicieli drukarek 3D. Zajmują się oni drukowaniem środków ochrony, a zwłaszcza przyłbic dla szpitali. Jest to sprzęt niezbędny, a przy okazji stosunkowo drogi, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie. Dzięki właścicielom drukarek 3D szpitale nie tylko nie obciążyły swojego budżetu, ale w ogóle miały możliwość się w nie zaopatrzyć. Natomiast dzięki InPost przyłbice mogły trafić do placówek medycznych.

Zobacz też: Ten robot zabije koronawirusa w niecałe dwie minuty

Wsparcie akcji #DajżeKompa

Jest to inicjatywa krakowskich firm, wspierana przez Urząd Miasta Krakowa i Fundację Poland Business Run, w której każdy może przekazać potrzebującym dzieciom swój stary, nieużywany komputer. Ma ona zapewnić dzieciom pozbawionym komputera dostęp do zdalnych lekcji. Także w tym przypadku InPost stał za stroną logistyczną całego procesu pomocy.

Dostarczanie respiratorów do szpitali

O respiratorach z drukarki 3D pisaliśmy już jakiś czas temu. Słowem przypomnienia: są to dość proste urządzenia, które powstają na drukarkach 3D i z wykorzystaniem tanich i powszechnie dostępnych elementów. Są to respiratory ostatniej szansy. Daleko im do sprzętu profesjonalnego, jednak lepszy taki, niż żaden. Także w tym przypadku InPost odpowiada za ich transport do placówek medycznych. 

#poMOCnaMaseczka

InPost nie tylko sam dostarczył maseczki, ale także wspiera inicjatywy z nimi związane. Wraz z Fundacją Akuratną bierze udział w sprzedawaniu maseczek-cegiełek. Zysk z nich jest przeznaczany na zakup respiratorów dla najbardziej potrzebujących szpitali. InPost zajmuje się tu zarówno dostarczaniem respiratorów, jak i maseczek dla darczyńców.

Zdrowe posiłki dla dzieci

Wraz z fundacją PolskieDzieci.org InPost dostarcza dzieciom z ubogich rodzin zdrowe i zbilansowane posiłki. Zdrowa dieta jest niezwykle ważna w okresie pandemii. I niestety także kosztowna. Dzięki tej inicjatywie dzieci te nie tylko mogą coś zjeść, ale także produkty pełnowartościowe. Pamiętajmy, że dieta ma duże znaczenie dla rozwoju dzieci, także tego intelektualnego.

Źródło: InPost

Sprawdź najnowsze wpisy