ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
T-Mobile realme taniej

T-Mobile poucza: Seniorze! Uważaj na te numery!

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Seniorzy są niezwykle podatną grupą, jeśli chodzi o wszelkiej maści oszustwa i przekręty. Świadczy o tym straszne żniwo metody na wnuczka oraz liczne darmowe prezentacje garnków, pościeli czy produktów pseudomedycznych. Jednak nie tylko naiwne osoby starsze są zagrożone. Osoby co bardziej podejrzliwe, jednak niezaznajomione z technologią także mogą paść ofiarą oszustów. T-Mobile w ramach akcji edukacyjnej Seniorze, uważaj na te numery! Zamierza edukować osoby starsze na temat tego typu zagrożeń.

T-Mobile: Seniorze, uważaj na te numery! 

T-Mobile Seniorze uważaj na te numery!

Wangiri fraud to niezwykle podstępna metoda oszustwa. Polega ona na wykonywaniu połączenia i rozłączeniu się z nadzieją na to, że ofiara oddzwoni. Następnie zagaduje nas automat albo słyszymy dźwięk identyczny z oczekiwaniem na połączenie, kiedy tak naprawdę jest ono realizowane. Co gorsza, oddzwaniamy wtedy na numer premium, który nalicza drakońskie sumy za minutę połączenia. Walka z tego typu oszustwami jest głównym celem akcji Seniorze, uważaj na te numery!

Aby dobrze poruszać się w otaczającej nas rzeczywistości znajomość technologii jest niezbędna. Każdy z Nas powinien wiedzieć jak z niej korzystać – jej nieznajomość może bowiem zagrażać naszemu bezpieczeństwu. Dlatego tym bardziej chcemy zatroszczyć się o seniorów i edukować ich w tym zakresie. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom jak akcja „Seniorze, uważaj na te numery” wszyscy użytkownicy sieci będą czuli się bezpiecznie.

— Powiedziała Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej T‑Mobile.

Zobacz też: Zakup smartfona SMS-em? Vivo testuje takie rozwiązanie

Opearotr w tym celu rozpoczął współpracę ze Stowarzyszeniem Manko-Głos Seniora.

Od 8 lat Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora wspiera seniorów poprzez aktywizacje, edukację i ochronę przed nieetycznymi praktykami biznesowymi. Kampania została zainicjowana dzięki zgłoszeniom pokrzywdzonych w ten sposób seniorów. T‑Mobile jest jedynym operatorem, który docenił wagę problemu i włączył się do naszej akcji.

— Powiedział Łukasz Salwarowski, Prezes Stowarzyszenia MANKO – Głosu Seniora.

Wspólnie tworzą oni broszury i kampanie informacyjne. W przyszłych miesiącach planowane są prelekcje na ten temat w uniwersystetach trzeciego wieku.

Źródło: T-Mobile

Sprawdź najnowsze wpisy