ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aktualizacja sklepu Play – nowy wygląd sugeruje nadejście Androida L

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
play sklep 5.0 5

Google ma to do siebie, że nie aktualizuje całego systemu, razem z najważniejszymi aplikacjami w jednym momencie. Zazwyczaj coś poprzedza drugie, ale w niezbyt długim czasie. Tak też najprawdopodobniej jest teraz, gdyż firma z Mountain View wprowadziła do Sieci nową wersję sklepu Play.

Market Androida należy do jednego z największych tego typu i Google pragnie, aby jak najlepiej się go obsługiwało stąd nie dziwią nas stosunkowo częste aktualizacje. Wczoraj pisaliśmy, że najprawdopodobniej niedługo pojawi się możliwość dla deweloperów, która pozwoli dodawania wersji testowych programów i gier. Mimo wszystko, na razie musimy zadowolić się aktualizacją dogłębnie zmieniającą wygląd samej aplikacji i tym samym dostosowujący się do nowego trendu w postaci Material Design. Oto kilka zrzutów ekranu z nowego sklepu Androida:

play sklep 5.0
play sklep 5.0 7

Nowy market Play w wersji 5.0 (5.0.31) powinien powoli pojawiać się na urządzeniach z Zielonym Robocikiem, ale od razu należy przestrzec, że pojawiają się pewne problemy z działaniem. Na szczęście głównie dotyczy to głównie osób korzystających ze wczesnych wersji Androida L.  Jednak jeśli jesteście mniej cierpliwi to nową wersję aplikacji możecie pobrać klikając następujący link: Klik!

play sklep ikony android market

Mimo wszystko, jak wspomniałem na początku newsa. Ta aktualizacja przybliża nas do czegoś, a do czego dokładniej? Tego nie trzeba się domyślać – oczywiście niedługo może nastąpić premiera nowej wersji Androida. Jednak jak oceniacie samą zmianę wyglądu i styl Material Design?

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy