ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
mały czytnik e-booków

Onyx zapowiedział ciekawy mały czytnik e-booków z Androidem

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Newsy

Czytniki e-booków są świetnymi urządzeniami. Najbardziej doceniają je osoby pochłaniające sporą liczbę książek. Po pierwsze można ich ze sobą zabrać w podróż naprawdę sporo, a po drugie nie zajmują miejsca na półce przed i po przeczytaniu. Nie są to duże urządzenia. Jednak trzeba przyznać, że dla niektórych osób 10 lub 8 cali to zbyt dużo i szukają jakiejś bardziej kompaktowej konstrukcji. To właśnie dla nich firma Onyx przygotowała swój najnowszy produkt, czyli mały czytnik nazwie Boox Poke 2 z Androidem na pokładzie.

Boox Poke 2 to już drugi mały czytnik e-booków w portfolio firmy Onyx

mały czytnik e-booków

Druga wersja tego niedużego czytnika powinna spokojnie zmieścić się w kieszeni. Jego wymiary to  153 × 107 × 6,8 mm i waży zaledwie 150 gramów. Napędzany jest przez ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 2 GHz i wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Podświetlany dotykowy ekran (E-ink Carta) ma 6 cali i rozdzielczość 1072 × 1448. Przekłada się to na 300 ppi, co przy tak niewielkim jak na czytnik e-booków ekranie zdecydowanie powinno wystarczyć do komfortowego czytania. Niezwykle cieszy, że producent pozwala nie tylko na zwiększenie lub zmniejszenie jasności podświetlenia, ale także na manewrowanie jego odcieniem. Nie każdy lubi zimną biel. Wieczorami znacznie lepiej czyta się tekst na cieplejszym tle.

Druga wersja małego czytnika e-booków Onyxa trafi do sprzedaży już za kilka dni

mały czytnik e-booków

Onyx Boox Poke 2 obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty z PDF, EPUB oraz MOBI na czele. Niestety czytnik nie posiada slotu na karty MicroSD. Warto mieć to na uwadze. Użytkownikowi będzie musiało wystarczyć wbudowane 32 GB. Za łączność odpowiada Bluetooth 4.1 oraz dwuzakresowe Wi-Fi. Całość działa pod kontrolą Androida Pie. Niestety producent zdecydował się na umieszczenie portu micro USB OTG zamiast USB-C. Brakuje także wyjścia słuchawkowego, więc osoby chcące wykorzystać czytnik e-booków także do słuchania muzyki, lub audiobooków, będą musiały korzystać ze słuchawek bezprzewodowych. Onyx Boox Poke 2 trafi do sprzedaży już 11 maja w cenie 189 dolarów, czyli około 790 złotych.

Zobacz także: Telefony z kolorowym ekranem e-ink stały się faktem – na rynek trafią aż dwa modele

Źródło: Onyx, Czytio

Sprawdź najnowsze wpisy