W 2019 roku Xiaomi był jednym z pierwszych producentów smartfonów, którzy zaprezentowali aparat schowany w ekranie, choć w fazie prototypu. Niedługo takie urządzenia mogą jednak trafić na sklepowe półki. Do sieci właśnie trafił wzór patentowy opracowany przez Xiaomi, który prezentuje właśnie taką konstrukcję smartfona. Nie jest to jednak patent na sam aparat w ekranie, a na wzór konkretnego urządzenia. 

Xiaomi z aparatem w ekranie

Xiaomi z aparatem w ekranie

Kiedy po raz pierwszy ujawniono tę technologię, miała ona kilka rażących usterek. Jakość aparatu nie dorównywała wówczas konwencjonalnym, a obraz był ciemniejszy niż zwykle. Mimo to producenci nie zawiesili prac nad tym rozwiązaniem. Wszystko po to, aby uzyskać prawdziwie bezramkową konstrukcję smartfona. Co prawda technologia nie była wtedy jeszcze gotowa. Jednak firma prawdopodobnie miała wystarczająco dużo czasu, aby rozwiązać od tamtej pory wszystkie problemy ją trapiące. Jak wynika z nowego raportu LetsGoDigital, patent na nowy wzór Xiaomi przedstawia smartfon z nową technologią aparatu.

Zobacz też: Tesla dostawcą energii? Firma ma wielkie plany wobec Europy

Xiaomi przygotowało dwa warianty takiego rozwiązania. Jeden z aparatem po lewej stronie i drugi na środku. Dodatkowo ekran jest otoczony niezwykle wąskimi ramkami ze wszystkich stron. Opis patentowy mówi, że przedni aparat po włączeniu sprawia, że niewielka część znajdująca się przed przetwornikiem jest przezroczysta, co pozwala na uchwycenie obrazu przez obiektyw. Ta część wyświetlacza powraca, gdy aparat jest nieaktywny. Projekt ten został złożony przez Xiaomi w kwietniu 2019 roku przez CNIPA (China Intellectual Property Administration) i właśnie został zatwierdzony. Niestety, nie ma pewności, kiedy technologia ta ostatecznie trafi do urządzeń producenta.

Źródło: Gizmochina, LetsGoDigital

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.