Motorola pracuje nad 7-calowym tabletem?

2 minuty czytania
Komentarze

motorola-xoom-7-cali
Od momentu premiery Androida Honeycomb przed producentami otworzyła się możliwość tworzenia 7-calowych tabletów, które stanowią ciekawą alternatywę dla większych urządzeń. Czy Motorola planuje wkrótce zaprezentować mniejszą wersję Xooma?

Wiele miesięcy od momentu publicznej premiery Honeycomba producenci mogli wykorzystywać ten system wyłącznie w przypadku 10-calowych urządzeń. Osoby, które rozważały zakup tabletu z Androidem bardzo często narzekały na dwie rzeczy – cenę i brak mniejszych wersji. Honeycomb 3.2 kompatybilny z 7-calowymi urządzeniami pojawił się dopiero w lipcu.

Praktycznie każdemu producentowi zależy na tym, aby w swojej ofercie mieć zarówno tablety z ekranem o przekątnej 7, jak i 10 cali. Odpowiednio przygotowana oferta, w zależności od potrzeb użytkownika, pozwala na osiągnięcie większych udziałów w rynku tabletów, który za sprawą silnej konkurencji nie należy do najłatwiejszych.

Aktualnie najmniejszym tabletem z Honeycombem jest Acer Iconia Tab A100, który ostatnio zadebiutował w Polsce. Do tej pory nie wiadomo było, która firma zamierza konkurować w segmencie najmniejszych tabletów. Niespodziewanie odpowiedź może przynieść zdjęcie, które wyciekło ostatnio do internetu.

Podobno na fotografii znajduje się nowy tablet Motoroli – 7-calowa wersja doskonale znanego Xooma. Zdjęcie nie jest zbyt wyraźne i nie wnosi zbyt wielu istotnych informacji związanych z konfiguracją sprzętową. Podobno urządzenie ma posiadać wbudowane porty microUSB i micro HDMI.

Zgodnie z ostatnimi informacjami, jakich udzielił Sanjay Jha, dyrektor generalny Motorola Mobility, możemy przypuszczać, że tablet będzie wyposażony wyłącznie w moduł WiFi. Taka decyzja wiąże się z tym, że przygotowanie wersji z modemem 3G / 4G było zbyt czasochłonne i przyczyniało się do osiągania gorszych wyników przez Motorolę.

Kolejnym pytanie, jakie powstaje dotyczy tego, jaki system znajdzie się na pokładzie nowego tabletu Motoroli – czy będzie to Honeycomb 3.2 z późniejszą aktualizacją do Androida Ice Cream Sandwich, czy może urządzenie już fabrycznie będzie wyposażone w najnowszego Androida.

źródło: Pocket-lint

Motyw