wzrosty

Takich wzrostów tylko pozazdrościć – Polski ClickMeeting rośnie jak szalony

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Polski ClickMeeting, czyli firma tworząca platformę do nauki zdalnej oraz wideokonferencji, rozwija się w ostatnim czasie jak szalona. To częściowo spowodowane jest oczywiście sytuacją związaną z koronawirusem, ale to także wyniki ogromu pracy, który włożono w rozwój platformy. Wyniki przedstawione przez ClickMeeting pokazują, że przed nimi same dobre miesiące.

Polski ClickMeeting zdobywa zachodnie rynki

Zwiększone zainteresowanie webinarami w ostatnim czasie, przełożyło się na ogromny ruch na stronie firmy. Tylko w marcu na platformie zebrało się łącznie 3 203 034 osoby. Ten wynik może robić wrażenie, ale kiedy porówna się go z rokiem ubiegłym, wtedy dopiero widzi się skok zainteresowania. W 2019 roku na platformie łącznie pojawiło się 8 504 770 osób, więc jak na dłoni widać wzrosty. Kolejne dane przedstawione przez polski ClickMeeting pokazują, że zainteresowanie platformą jest ogólnoświatowe.

Polski ClickMeeting wyniki
Fot. ClickMeeting

Od początku roku do marca, na platformie założono o 808% więcej płatnych kont w Niemczech. We Francji o 670%, a w Stanach Zjednoczonych o 662% w Stanach Zjednoczonych. Rosja to o  465% więcej płatnych kont. To samo dotyczy się ilości odbywających się spotkań oraz wydarzeń. W Wielkiej Brytanii było ich o 611 % więcej, we Francji o 350%, w Niemczech o 286%, a w Rosji o 214%. Stany Zjednoczone mogą wyglądać „blado”, bo tam odbyło się „tylko” o 163% więcej wydarzeń organizowanych za pomocą platformy.

Zobacz też: Oppo przekazuje smartfony dla dzieci

Bazująca na przeglądarce platforma ClickMeeting, planuje teraz inwestować w swój rozwój. To oczywiste posunięcie, które z pewnością przełoży się na lepszą obsługę wydarzeń on-line. Tak o przyszłości platformy mówi Magdalena Ciszewska (Head of Marketing and Sales z Clickmeeting).

Obecne zainteresowanie zwiększyło nasze inwestycje w infrastrukturę. Kupujemy kolejne serwery, by zwiększyć przestrzeń dyskową, co pozwoli na większą przepustowość. Dzięki temu można między innymi organizować i nagrywać duże wydarzenia.

Źródło: Informacja Prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy