ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Znamy domniemaną datę premiery Androida L, nowego Nexusa i innych nowości od Google

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
android lollipop 4.5 5.0

Google ma to do siebie, że konferencje przedstawiające nowe urządzenia z serii Nexus czy też często równoległe premiery nowej wersji Androida przyciągają wielu zainteresowanych samą platformą, ale także i przeciwników, którzy albo chcą zadrwić z rozwoju firmy albo najzwyklej w świecie sprawdzić, co to producent najpopularniejszego mobilnego systemu przygotował na kolejny rok.

Obecnie wszyscy oczekujemy Androida L, który najprawdopodobniej pojawi się oficjalnie na urządzeniach jako Lollipop pod niewiadomą jeszcze numeracją (zapewne 5.0). Wiemy doskonale, że Google już „za chwilę” powinno ujawnić tradycyjne jesienne nowości, w tym właśnie nowe oprogramowanie, które tradycyjnie zostanie przedstawione na nowym smartfonie lub tablecie z serii Nexus. W tym wypadku wiele mówi się, że to będzie Nexus 9 wyprodukowany przez HTC. Niestety, równoległej premiery Nexusa 6 nie powinniśmy się spodziewać, gdyż ten datowany jest dopiero na listopad. Mimo wszystko, niedługo Google także chce przedstawić nową wersję Android Wear (2.0), o której już pisaliśmy na naszym portalu. Co więcej? Firma z Mountain View najprawdopodobniej przypomni sobie o telewizji i przedstawi po raz kolejny swój punkt widzenia „SmartTV”, a więc Android TV w nowej odsłonie.

Wiele nowości, ale też wszystkie powyższe informacje to domniemania pochodzące od jednej z najpewniejszych osób. Mimo wszystko, sam Artem Russakovskii nie jest pewny tych wszystkich nowości, ale sugeruje, żeby zarezerwować sobie czas 15 października, gdyż właśnie wtedy ma się odbyć wielka konferencja Google. Na co najbardziej czekacie?

źródło: Google+

Sprawdź najnowsze wpisy