ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi bez praw do nazwy MIX

Petycja o Androida 10 dla Xiaomi Mi Mix 3 5G – właściciele smartfona są zawiedzeni

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Xiaomi Mi Mix 3 5G został oficjalnie zaprezentowany na targach MWC 2019. Urządzenie przyjęto z zachwytem, choć niestety nie przełożyło się to na wyniki sprzedaży. Na zakup Mi Mix 3 w wersji 5G zdecydowało się tak niewiele osób, że Xiaomi przestało go wspierać nowymi aktualizacjami. Jak nie trudno się domyślić, osobom, które Mi Mix 3 5G nabyły, bardzo się to nie spodobało. W internecie powstała nawet petycja, która ma za zadanie skłonić Xiaomi do wydania aktualizacji do Androida 10 dla wymienionego modelu.

Xiaomi Mi Mix 3 5G bez Androida 10 – powstała petycja, by to zmienić

Konferencja Xiaomi

Mi Mix 3 5G trafił na rynek z Androidem 9 Pie i nakładką MIUI 10. Smartfon zadebiutował w momencie, gdy 5G w Europie niemal nie istniało, więc mało kto był zainteresowany zakupem urządzenia z technologią, której i tak w najbliższym czasie nie wykorzysta. Z powodu fatalnej sprzedaży, Xiaomi zdecydowało się zaprzestać wspierania tego smartfona nowymi aktualizacji, co nie ukrywajmy – jest bardzo rozczarowującym zagraniem firmy, bo to nie wina użytkowników, że kupili sprzęt, który okazał się niewypałem.

Zobacz także: [Promocje dnia] Konsole PlayStation 4 Slim, PlayStation 4 Pro, smartwatch Huawei Watch GT Active i więcej w świetnych cenach!

Jeden z zawiedzionych właścicieli Mi Mix 3 5G poszedł o krok dalej i zamiast narzekać na forach, stworzył petycję na portalu Change.org. Jej celem jest przekonanie Xiaomi do wydania aktualizacji, choć nie ma co ukrywać, że jest na to mała szansa, bo internetowe petycje rzadko kiedy odnoszą zamierzony skutek. Na chwilę obecną pod apelem podpisało się prawie 350 osób z docelowych 500. Życzę powodzenia, choć nie wróżę sukcesu.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy