ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Revolut podnosi opłaty

Ogromny sukces Revoluta – firma ma już w Polsce ponad milion klientów

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Revolut to założony w 2015 roku fintech, który okazał się ogromnym sukcesem także w Polsce. Dziś firma poinformowała, że ma już w naszym kraju ponad milion klientów, co tym samym pozwoliło jej przegonić kilka banków. Polacy po prostu pokochali Revoluta i absolutnie nie ma się czemu dziwić.

Revolut z milionem klientów w Polsce – firma ma powody do dumy

Revolut

Revolut oficjalnie ogłosił, że w Polsce ma już ponad milion klientów. Przedsiębiorstwo weszło do naszego kraju dwa lata temu, co oznacza, że każdego roku zdobywało zainteresowanie średnio pół miliona osób. W porównaniu do tempa pozyskiwania nowych użytkowników przez popularne banki jest to wprost fenomenalny wynik. Co ciekawe, na chwilę obecną Revolut ma w Polsce więcej klientów niż Citi Handlowy, BOŚ i Bank Pocztowy.

Zobacz także: Wyciekły dane klientów sklepu MediaMarkt – niestety wciąż można je znaleźć w internecie

W informacji prasowej Revolut podał również, że od początku roku polscy użytkownicy aplikacji wydali ponad miliard złotych, a w ciągu ostatniego roku – aż 3,5 miliarda zł. Według dwunastomiesięcznego raportu najwięcej pieniędzy przeznaczamy kolejno na zakupy, podróże, artykuły spożywcze, wizyty w restauracjach, transport, rozrywkę, usługi, zdrowie, media i inne. Sporo kupujemy w sieci, choć ku zdziwieniu osób, które uważają, że Revolut nadaje się tylko do internetu, naprawdę wiele transakcji odbyło się stacjonarnie. Dołożyliście swoją cegiełkę do sukcesu Revoluta w Polsce? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: 300gospodarka

Sprawdź najnowsze wpisy