ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowa funkcja w Play Store już w drodze – nie będzie trzeba kupować aplikacji jeśli chcemy ją sprawdzić

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
sklep play market aplikacje aktualizacja marketplace

Sklep Play razem z App Store stanowią najpopularniejsze mobilne markety z aplikacjami dla tabletów i smartfonów. Znajdziemy w nich najwięcej przeróżnych pozycji, ale wśród nich znajdą się też wszelkiego rodzaju śmiecie czy także nawet szkodliwe programy. Mimo wszystko to nie jest część systemu, która sama się rozwija i Google doskonale o tym wie ciągle udoskonalając możliwości swojego sklepu.

Tak oto ujawnione w Sieci informacje sugerują, że firma z Mountain View chce nadrobić jedną wielką zaległość w stosunku do konkurencji. Z czasów kiedy w mojej kieszeni znajdował się tylko smartfon oparty na systemie Windows Phone 7 pamiętam, że bardzo podobała mi się możliwość testowania aplikacji ze sklepu bez konieczności jej kupowania. I tym samym Google najprawdopodobniej już niedługo wprowadzi taką właśnie opcję przy wyborze zakupu danego programu czy też gry. Oznacza to, że deweloperzy, którzy oferują grę za 3 złote będą mogli także stworzyć wersję darmową, czasowo lub funkcyjnie ograniczoną i oferować ją jako tak zwany „trial” czy też „demo”. Z pewnością urozmaici to korzystanie ze sklepy Play, ale także bardzo możliwe, że skusi niektórych do kupowania pełnych wersji aplikacji, a niezbyt lubiane mikropłatności rzadziej będą się pojawiać.

Mimo wszystko to na razie plotka, ale bardzo prawdopodobna. Być może przekonamy się o jej prawdziwość przy okazji zbliżającej się aktualizacji samej aplikacji sklepu Play. Jak upatrujecie się na powyższe urozmaicenie?

źródło: digitaltrends.com

Sprawdź najnowsze wpisy