sklep play market aplikacje aktualizacja marketplace

 

Sklep Play razem z App Store stanowią najpopularniejsze mobilne markety z aplikacjami dla tabletów i smartfonów. Znajdziemy w nich najwięcej przeróżnych pozycji, ale wśród nich znajdą się też wszelkiego rodzaju śmiecie czy także nawet szkodliwe programy. Mimo wszystko to nie jest część systemu, która sama się rozwija i Google doskonale o tym wie ciągle udoskonalając możliwości swojego sklepu.

 

Tak oto ujawnione w Sieci informacje sugerują, że firma z Mountain View chce nadrobić jedną wielką zaległość w stosunku do konkurencji. Z czasów kiedy w mojej kieszeni znajdował się tylko smartfon oparty na systemie Windows Phone 7 pamiętam, że bardzo podobała mi się możliwość testowania aplikacji ze sklepu bez konieczności jej kupowania. I tym samym Google najprawdopodobniej już niedługo wprowadzi taką właśnie opcję przy wyborze zakupu danego programu czy też gry. Oznacza to, że deweloperzy, którzy oferują grę za 3 złote będą mogli także stworzyć wersję darmową, czasowo lub funkcyjnie ograniczoną i oferować ją jako tak zwany „trial” czy też „demo”. Z pewnością urozmaici to korzystanie ze sklepy Play, ale także bardzo możliwe, że skusi niektórych do kupowania pełnych wersji aplikacji, a niezbyt lubiane mikropłatności rzadziej będą się pojawiać.

 

Mimo wszystko to na razie plotka, ale bardzo prawdopodobna. Być może przekonamy się o jej prawdziwość przy okazji zbliżającej się aktualizacji samej aplikacji sklepu Play. Jak upatrujecie się na powyższe urozmaicenie?

 

 

źródło: digitaltrends.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.