Microsoft obiecuje więcej Czarnych na stanowiskach kierowniczych

Microsoft zainwestuje w Polsce aż miliard dolarów. Powstanie nowoczesne centrum danych

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Microsoft to prawdziwy gigant, który jest obecny w Polsce od niemal 30 lat. Dziś firma ogłosiła, że zainwestuje w naszym kraju aż miliard dolarów, co po obecnym kursie przekłada się na ponad cztery miliardy złotych. Cała inwestycja zostanie w całości pokryta z jej kieszeni – Microsoft nie załapie się na żadną dotację ani zwolnienia podatkowe.

Rekordowa inwestycja Microsoftu w Polsce – w grę wchodzi aż miliard dolarów

Microsoft Plasma Bot COVID-19

Microsoft ogłosił dziś, że nawiązał partnerstwo z Chmurą Krajową i wyłoży aż miliard dolarów na stworzenie w Polsce nowoczesnego centrum danych (ang. data center). Jego celem będzie zapewnienie polskim startupom, przedsiębiorcom i innym dostępu do wysokiej klasy, bezpiecznej chmury obliczeniowej typu enterprise. Warto wspomnieć, że plan Microsoftu będzie jednocześnie pierwszą tak dużą inwestycją technologiczną w naszym kraju.

Zobacz także: Wyciekły dane klientów MediaMarkt – wciąż można je znaleźć w Sieci

Microsoft planuje wybudować nowe centrum danych w Warszawie lub okolicach. Pieniądze zostaną spożytkowane na budowę, a także szkolenie osób z branży IT i specjalny program dla firm czy instytucji, które zamierzają przenieść się do chmury. Firma planuje objąć planem szkoleniowym około 150 tysięcy Polaków, w których skład wchodzą pracownicy i studenci. Nie da się ukryć, że plany Microsoftu związane z naszym krajem są naprawdę duże. Nie da się też ukryć, że to wspaniała wiadomość – nie tylko dla firm i różnego rodzaju instytucji, a także dla polskiej gospodarki.

Źródło: Business Insider

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy