optimus-q2

 

LG ostatnio coraz bardziej próbuje wzmocnić swoją drużynę smartfonów opartych o system Android. Kilka dni temu do Sieci przedostały się informacje dotyczące urządzenia z ekranem HD o przekątnej 4,5″, a dziś pokazano interesujący model o nazwie Optimus Q2.

Wyróżnia się on przede wszystkim obecnością fizycznej klawiatury QWERTY, coraz rzadziej spotykanej w najnowszych smartfonach. Pochwalić może się też procesorem – jest to dwurdzeniowa Tegra2 o taktowaniu 1.2 GHz z układem graficznym GeForce ULP. Optimus Q2 wejdzie do sprzedaży z Androidem 2.3.4 Gingerbread, wzbogaconym o autorski interfejs Optimus UI. Mocnym elementem urządzenia ma być 4-calowy ekran IPS o rozdzielczości 800×480 i jasności 700 nitów. Obecność klawiatury nie wpłynęła znacznie na zwiększenie wymiarów smartfonu – grubość 12,3 mm i waga 147 g należy uznać za stosunkowo rozsądne. Poza tym znajdziemy też dwa aparaty – 5 MPx z tyłu i 0,3 MPx z przodu, przeznaczony do rozmów wideo.

Optimus Q2 ma być dostępny w sprzedaży w Korei Południowej już w najbliższym tygodniu, ale wysoce prawdopodobnym jest, że trafi on też na inne rynki jakiś czas później.

Jak widać portfolio koreańskiego producenta cały czas jest wzbogacane i znajdują się w nim urządzenia praktycznie dla każdego użytkownika. Ciekawe, czy LG uda się odbić od dna, na którym obecnie się znajduje ze swoją marginalną ilością sprzedanych smartfonów z Androidem. Czy Optimus Q2 będzie miał szansę na przełamanie tej złej passy? Czy urządzenia z fizyczną klawiaturą QWERTY są dziś jeszcze pożądane? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

źródło: engadget.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.