Wczoraj platforma Xiaomi Youpin wprowadziła na rynek antybakteryjną koszulkę 90 points produkcji RunMi, spółki zależnej Xiaomi. T-Shirt ten ma właściwości antybakteryjne. Dzięki temu pozwoli wyeliminować albo przynajmniej mocno ograniczyć przykry zapach towarzyszący potowi. Przy okazji jest ona stosunkowo tania. Można ją nabyć za 69 juanów, czyli około 41 PLN. Jak na koszulkę, która ma rozwiązać dość istotny problem, nie jest to zbyt wysoka cena.

Antybakteryjna koszulka Xiaomi

Antybakteryjna koszulka Xiaomi

Antybakteryjna koszulka Xiaomi jest obecnie dostępna w kolorach szarym konopnym, niebieskim i czerwonym. Dostępna jest również w różnych rozmiarach, w tym: średnim, dużym, ekstra dużym i 2XL. Warto tu jednak pamiętać, że chińska rozmiarówka jest nieco odmienna od tej, do której my jesteśmy przyzwyczajeni. Warto więc wybierać produkt przynajmniej o jeden rozmiar większy, niż nosimy na co dzień. Antybakteryjna koszulka Xiaomi została wykonana z bezszwowego, jednoczęściowego procesu tkania, w którym boki i wnętrze są wyściełane w celu zmniejszenia tarcia ze skórą. To powinno znacznie podnieść komfort jej użytkowania nawet przez osoby o wrażliwej skórze. 

Zobacz też: Zegarek Casio i NASA wyprzedał się w mgnieniu oka

T-shirt wykonany jest z miękkiej przędzy i zawiera różne typy włókien. Charakteryzuje się również ulepszonym procesem tkania, który zwiększa elastyczność i komfort noszenia całego ubioru. Co więcej, tkanina ta jest impregnowana antybakteryjnie i jest oceniana zgodnie z normą krajową AA. Oznacza to, że skutecznie hamuje rozwój bakterii i utrudnia wydawanie nieprzyjemnego zapachu, a także pomaga zachować świeżość ciała. Może więc świetnie sprawdzić się w przypadku osób, które spędzają sporo czasu na świeżym powietrzu podczas upałów, albo pracują w miejscu bez klimatyzacji. Pamiętajmy przy tym, że pocenie się to naturalny sposób termoregulacji naszego organizmu. Blokowanie go podczas upałów może mieć dość negatywne skutki, natomiast za sam odór odpowiada nie pot, a bakterie się nim żywiące. To właśnie one powinny być naszym celem.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.