Według najnowszych doniesień Tesla złożyła wniosek o licencję na uzyskanie statusu dostawcy energii w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że może sprowadzić do Zjednoczonego Królestwa swoją technologię akumulatorów litowo-jonowych PowerPack. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku instalacji 100 megawatów Hornsdale PowerPack w Australii Południowej. Może to być również sposób na wprowadzenie platformy o nazwie Autobidder, która pozwala dostawcom energii odnawialnej na agregowanie i handel nią.

Tesla dostawcą energii

Tesla dostawcą energii

Firma nie potwierdziła żadnych planów dotyczących dużych elektrowni w Wielkiej Brytanii. Jednak technologia sieci litowo-jonowej ma sens dla tego regionu. W kraju tym aż 40% energii wytwarzanej jest z odnawialnych źródeł, w tym z wiatru i słońca. Technologia akumulatorowa może pomóc wyrównać różnice w produkcji energii podczas spokojnych lub pochmurnych dni, tym samym zmniejszając zanieczyszczenie i koszty dla konsumentów. Tesla posiada już wiele instalacji PowerPack w Wielkiej Brytanii, w tym w Południowej Walii. Jednak odbywa się to w dość skromnej skali. Plotki natomiast głoszą, że Zjednoczone Królestwo to dopiero początek i firma chce zaistnieć w całej Europie.

Zobacz też: Nokia znów przynosi zyski na rynku sieci 5G

Tesla może również planować wdrożenie w kraju nowej platformy o nazwie Autobidder. Wykorzystuje ona technologię Sztucznej Inteligencji i platformę chmury obliczeniowej Tesli do optymalizacji zasobów energetycznych, w tym akumulatorów, elektrowni i infrastruktury dystrybucyjnej. Firma może być również zainteresowana wdrożeniem stacji ładowania na większą skalę. Niedawno połączyła siły z Octopus energy w Wielkiej Brytanii, aby zaoferować tańsze taryfy energii elektrycznej właścicielom Tesli, którzy posiadają również panele słoneczne. Niestety, jak na razie możemy się skupić jedynie na tych domysłach. Tesla jak na razie odmawia wszelkich komentarzy w tej sprawie. Nie wiadomo więc w jakim dokładnie celu firma zamierza wykorzystać uzyskaną licencję.

Źródło: Engdadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.