Intel ogłosił, że nabył aplikację tranzytową Moovit za prawie 900 milionów dolarów. Tym samym zostały potwierdzone plotki, które krążyły na ten temat już od kilku dni. Aplikacja Moovit cieszy się sporą popularnością na całym świecie. Jest ona używana przez ponad 800 milionów użytkowników. Obecnie działa ona w ponad 3 tysięcy miast i 102 krajach. łączy ona w sobie informacje od operatorów transportu publicznego, prywatnego i użytkowników. Dzięki temu zapewnia usługi mapowania i planowania podróży w czasie rzeczywistym.

Intel kupił Moovit

Intel kupił Moovit

Zakup ten powinien pomóc firmie Intel w stworzeniu nowych i ulepszonych usług w zakresie mobilności i autonomicznej jazdy.

Moovit jest silną marką, której ufają setki milionów ludzi na całym świecie. Razem, z rozległymi możliwościami Intel Mobileye w zakresie mapowania i technologii samosterowania, będziemy w stanie przyspieszyć nasz harmonogram, aby zmienić przyszłość mobilności.

— Powiedział prezes Mobileye Amnon Shashua.

Zobacz też: Xiaomi wydaje aktualizację do przeglądarki po krytyce i nacisku użytkowników

Intel nabył Mobileye w 2017 roku za 15,3 mld dolarów. Obecnie technologia tej firmy jest używana w 300 modelach samochodów przez 25 producentów. Sukcesy firmy obejmują współpracę z Volkswagenem w zakresie autonomicznego sterowania pojazdów elektrycznych oraz współpracę z chińskim transportem publicznym. Mobileye wykorzysta dane transportowe Moovit do poprawy technologii prognozowania na podstawie zapotrzebowania konsumentów i wzorce ruchu drogowego. Moovit zachowa przy tym sporo niezależności. Przejęcie to nie wpłynie na struktury firmy ani na obecną współpracę z markami takimi jak Waze, czy Uber. 

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.