Android-Ice-Cream-Sandwich
Wszyscy użytkownicy smartfonów i tabletów z Androidem czekają na premierę tego systemu w wersji Ice Cream Sandwich. Kolejną porcję ciekawych informacji na temat nowego Androida dostarczył Rohan Shravan – pełniący funkcję dyrektora generalnego firmy Notion Ink.

Rohan Shravan jest jedną z osób, które mają dostęp do wielu ciekawych informacji dotyczących Androida. Co jednak ważniejsze, bardzo chętnie dzieli się nimi z pozostałymi osobami – tak było przy okazji Gingerbreada. Tym razem najbardziej pożądane są wiadomości związane z Androidem ICS, którego premiera zbliża się wielkimi krokami.

Eric Schmidt niedawno w dość enigmatyczny sposób poinformował, że najnowsza wersja systemu Google zostanie udostępniona w październiku lub listopadzie. Rohan Shravan podaje nieco konkretniejszy termin – najprawdopodobniej będzie to koniec października, a więc nowy system powinien zadebiutować w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Kolejną rzeczą, która została potwierdzona są doniesienia związane z tzw. „preferowaną platformą”. Praktycznie wszyscy doskonale wiedzą, jak wygląda typowa konfiguracja sprzętowa tabletów z systemem Honeycomb – praktycznie każde urządzenia wykorzystuje układ Nvidia Tegra 2. W przypadku ICS Google zaleca wykorzystanie układu OMAP.

To jednak nie koniec nowości, z jakimi będziemy mieć do czynienia. Urządzenia wykorzystujące układy OMAP otrzymają dostęp do aktualizacji przed tymi, które korzystają z podzespołów Nvidii. Wydaje się to dość naturalne posunięcie – w końcu to chipsety Texas Instruments są określane jako preferowane i zalecane przez Google w przypadku ICS.

Przy okazji okazało się, że spora część producentów sprzętu otrzymała już dostęp do kodu źródłowego najnowszego Androida. Jednym z producentów jest oczywiście Notion Ink – w związku z tym, tablet Adam otrzyma aktualizację jeszcze w listopadzie tego roku, co z całą pewnością jest dobrą wiadomością dla posiadaczy tych urządzeń.

Część z tych informacji pojawiła się już wcześniej i niektórym są znane, jednak dzięki potwierdzeniu ze strony dyrektora generalnego firmy Notion Ink nabierają bardziej oficjalnego i prawdopodobnego charakteru. Najbliższe dni i tygodnie z całą pewnością przyniosą kolejne interesujące wiadomości dotyczące następcy Androida Gingerbread.

źródło: AndroidCentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula