ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Tęsknicie za Windowsem 95? Przypomnijcie sobie ten system na Samsungu Gear Live

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung gear live android wear windows 95 microsoft

Smartfony mają to do siebie, że ich architektura jest już na tyle rozwinięta, iż pozwala na ogromne modyfikacje. Tym samym zapewne większość z Was kojarzy pierwsze modyfikacje urządzeń z Symbianem na pokładzie, nie mówiąc już o Windows Mobile. Nie wszystkie wprowadzane zmiany są warte uwagi w kwestii codziennego użytkowania, ale z pewnością pokazują możliwości niezależnych programistów.

Od dłuższego czasu nie słyszeliśmy o drastycznych zmianach Androida czy też innych mobilnych systemów operacyjnych wprowadzanych przez tak naprawdę osoby trzecie, odsunięte od Google, Apple czy też Microsoftu. Łącząc ten fakt z popularyzacją smartwatchy otrzymujemy nową modyfikację dla Samsunga Gear Live opartego na Android Wear. Tak jak tytuł i klatka z początku newsa sugerują, ten inteligentny zegarek – podobnie jak i pozostałe związane z nową platformą Google – jest w stanie uruchomić wiekowego już Windowsa 95, co doskonale prezentuje i wyjaśnia poniższy film:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GZx-LJH5J_I[/youtube]

Oczywiście jest to tylko sztuka dla sztuki pokazująca możliwości tak małych urządzeń. W rzeczywistości nie sądzę, abyście spotkali kogokolwiek na ulicy z chociażby LG G Watchem pracującym pod kontrolą emulowanego Windowsa sprzed 19 lat.

Mimo wszystko jest to modyfikacja warta uwagi, gdyż pokazuje ona na prostym przykładzie rozwój technologii, a doskonale wiemy, że i młodsze systemy od Microsoftu są w stanie współpracować z urządzeniami standardowo działającymi pod kontrolą typowo mobilnych oprogramowań.

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy