Tęsknicie za Windowsem 95? Przypomnijcie sobie ten system na Samsungu Gear Live

Newsy

samsung gear live android wear windows 95 microsoft

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Smartfony mają to do siebie, że ich architektura jest już na tyle rozwinięta, iż pozwala na ogromne modyfikacje. Tym samym zapewne większość z Was kojarzy pierwsze modyfikacje urządzeń z Symbianem na pokładzie, nie mówiąc już o Windows Mobile. Nie wszystkie wprowadzane zmiany są warte uwagi w kwestii codziennego użytkowania, ale z pewnością pokazują możliwości niezależnych programistów.

 

Od dłuższego czasu nie słyszeliśmy o drastycznych zmianach Androida czy też innych mobilnych systemów operacyjnych wprowadzanych przez tak naprawdę osoby trzecie, odsunięte od Google, Apple czy też Microsoftu. Łącząc ten fakt z popularyzacją smartwatchy otrzymujemy nową modyfikację dla Samsunga Gear Live opartego na Android Wear. Tak jak tytuł i klatka z początku newsa sugerują, ten inteligentny zegarek – podobnie jak i pozostałe związane z nową platformą Google – jest w stanie uruchomić wiekowego już Windowsa 95, co doskonale prezentuje i wyjaśnia poniższy film:

 

 

Oczywiście jest to tylko sztuka dla sztuki pokazująca możliwości tak małych urządzeń. W rzeczywistości nie sądzę, abyście spotkali kogokolwiek na ulicy z chociażby LG G Watchem pracującym pod kontrolą emulowanego Windowsa sprzed 19 lat.

 

Mimo wszystko jest to modyfikacja warta uwagi, gdyż pokazuje ona na prostym przykładzie rozwój technologii, a doskonale wiemy, że i młodsze systemy od Microsoftu są w stanie współpracować z urządzeniami standardowo działającymi pod kontrolą typowo mobilnych oprogramowań.

 

 

źródło: GSMArena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x