nexus_logo_banner

 

W tym roku jeszcze nie ujrzeliśmy nowych mobilnych urządzeń z serii Nexus, ale jesteśmy pewni, że to nastąpi w najbliższym czasie razem z pełną premierą Androida L. Wiemy doskonale, że nowe oprogramowanie zostanie zaprezentowane albo na nowym smartfonie albo na tablecie, który coraz częściej pojawia się w różnych urzędach w celu zdobycia odpowiednich certyfikatów.

 

W drodze mamy Nexusa X (Shamu), który najprawdopodobniej będzie w nazwie miał cyfrę „6” i zostanie stworzony przez Motorolę. Będzie to największy z dotychczasowych smartfonów sygnowanych przez markę Google. Jednak oprócz niego poznamy nowy, 9-calowy tablet z wiadomą nazwą. Tym razem będzie on produkowany przez HTC, które większego doświadczenia w tworzeniu tego typu urządzeń nie posiada, ale trzymamy kciuki, gdyż specyfikacja zapowiada się naprawdę interesująco. Ma ona w pełni wykorzystywać możliwości Androida L, czyli obsługę 64-bitowej architektury procesorów. Za produkcję takiej jednostki odpowiedzialna ma być Nvidia i sercem Nexusa 9 najprawdopodobniej będzie Tegra K1. Tym samym dochodzimy do momentu, kiedy jedna z najciekawszych premier w kwestii tabletów zbliża się do ujrzenia światła dziennego.

 

nexus 9 htc google ncc

 

Potwierdzają to kolejne przecieki dotyczące zdobycia certyfikatów z FCC, Tenaa oraz teraz także NCC – tajwańskie odpowiednik wcześniej wymienionych federacji.

 

Jak oceniacie możliwości HTC w tworzeniu tabletu z górnej półki? Czy po tak długiej przerwie Tajwańczycy są w stanie powtórzyć sukces swojego rodzimego konkurenta w postaci Asusa, który w końcu stworzył Nexusa 7?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.