ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nexus 9 pojawia się w Tajwanie – HTC przygotowuje się do premiery

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
nexus_logo_banner

W tym roku jeszcze nie ujrzeliśmy nowych mobilnych urządzeń z serii Nexus, ale jesteśmy pewni, że to nastąpi w najbliższym czasie razem z pełną premierą Androida L. Wiemy doskonale, że nowe oprogramowanie zostanie zaprezentowane albo na nowym smartfonie albo na tablecie, który coraz częściej pojawia się w różnych urzędach w celu zdobycia odpowiednich certyfikatów.

W drodze mamy Nexusa X (Shamu), który najprawdopodobniej będzie w nazwie miał cyfrę „6” i zostanie stworzony przez Motorolę. Będzie to największy z dotychczasowych smartfonów sygnowanych przez markę Google. Jednak oprócz niego poznamy nowy, 9-calowy tablet z wiadomą nazwą. Tym razem będzie on produkowany przez HTC, które większego doświadczenia w tworzeniu tego typu urządzeń nie posiada, ale trzymamy kciuki, gdyż specyfikacja zapowiada się naprawdę interesująco. Ma ona w pełni wykorzystywać możliwości Androida L, czyli obsługę 64-bitowej architektury procesorów. Za produkcję takiej jednostki odpowiedzialna ma być Nvidia i sercem Nexusa 9 najprawdopodobniej będzie Tegra K1. Tym samym dochodzimy do momentu, kiedy jedna z najciekawszych premier w kwestii tabletów zbliża się do ujrzenia światła dziennego.

nexus 9 htc google ncc

Potwierdzają to kolejne przecieki dotyczące zdobycia certyfikatów z FCC, Tenaa oraz teraz także NCC – tajwańskie odpowiednik wcześniej wymienionych federacji.

Jak oceniacie możliwości HTC w tworzeniu tabletu z górnej półki? Czy po tak długiej przerwie Tajwańczycy są w stanie powtórzyć sukces swojego rodzimego konkurenta w postaci Asusa, który w końcu stworzył Nexusa 7?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy