Miniaturyzacja w świecie technologii nie jest niczym nowym. Wszak już kilka razy na naszych łamach mogliście czytać o miniaturowych sprzętach, takich jak na przykład GPD Win Max czy też Chuwi LarkBox. Wydaje się, że to właśnie chińskie firmy będą przodowały w tego typu rozwiązaniach. W sieci bowiem pojawiło się wcześniej informacje na temat mini PC. Tym razem będzie to mini laptop OneGX1, tworzony przez firmę One-NetBook. Czym firma chce zachęcić potencjalnych klientów?

Czy mini laptop OneGX1 ma szanse zostać czymś więcej niż tylko zabawką w trakcie podróży?

mini laptop OneGX1

Wydaje się, że firma kieruje swój najnowszy sprzęt do osób, które będą potrzebowały wydajnego sprzętu, bez konieczności noszenia większego urządzenia. Zaprezentowany przez firmę mini laptop OneGX1 posiada 7-calowy ekran oraz procesor Intel z serii Tiger Lake. Niestety na tę chwilę nie wiadomo, jaka matryca oraz jaki procesor producent zdecydował się umieścić w swoim nowym sprzęcie. Na zaprezentowanych zdjęciach widać duże podobieństwo do laptopa Dell Alienware Area-51M. Widać więc, że producent nie zdecydował się na podobny krok jak twórcy GPD Win Max, który przypomina połączenie kontrolera i laptopa. Jednak co na tę chwilę wiemy na temat tego urządzenia?

Zobacz też: Już niedługo rozpocznie się Summer Game Fest 2020

Z informacji podanych przez producenta wynika, że mini laptop OneGX1 wyposażony zostanie w akumulator o pojemności 10000 mAh. Z pewnością pozwoli to na kilka godzin swobodnej pracy z dala od ładowarki. Oprócz tego producent chwali się, że będzie to pierwszy gamingowy UMPC (ultra-mobile PC), wyposażony w moduł sieci 5G. Sprawi to, że użytkownicy będą mogli swobodnie przeglądać na nim ulubione strony, bez konieczności łączenia się z Wi-Fi. Z takiego rozwiązania ucieszą się z pewnością gracze, który będą mogli zagrać w mniej wymagające tytuły podczas na przykład podróży. Niestety nie wiadomo jakie podzespoły znajdą się wewnątrz urządzenia. Należy się jednak spodziewać, że już niedługo otrzymamy na ten temat więcej informacji. To właśnie wtedy będzie mogli stwierdzić, czy OneGX1 będzie czymś więcej niż tylko zabawką imitującą laptopa.

Źródło: Notebookcheck

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.