ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Już niedługo rozpocznie się Summer Game Fest 2020

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Pandemia koronawirusa spowodowała, że praktycznie wszystkie targi i konferencji branżowe zostały odwołane lub przełożone na inny termin. Z pomocą przychodzą jednak cyfrowe wydarzenia, które są zamiennikami fizycznych targów. Jedną z takich konferencji będzie Summer Game Fest 2020. Organizowana przez Geoffa Keighley seria wydarzeń sieciowych trwać będzie cztery miesiące.

Summer Game Fest 2020 to cyfrowe wydarzenie, które będzie trwało kilka miesięcy

Summer Game Fest 2020

Summer Game Fest 2020 to przedsięwzięcie, w ramach którego odbędzie się szereg pomniejszych cyfrowych wydarzeń. Za całość odpowiadać będzie Geoff Keighley, czyli jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób medialnych z branży gier wideo. Wydarzenie ma rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu i trwać do 24 sierpnia. Finał internetowej wersji konferencji będzie jednocześnie początkiem wirtualnej wersji targów Gamescom, które zostały niedawno odwołane. Dzięki temu wydarzeniu gracze z całego świata będą mogli zapoznać się z materiałami dotyczącymi nadchodzących produkcji największych deweloperów. Nie powinno również zabraknąć zapowiedzi nowych tytułów na kolejne lata. Według informacji podanych na oficjalnej stronie gracze powinni przygotować się na różnego rodzaju wydarzenia organizowane w dostępnych już grach. Wiemy już, że swoja obecność w tym internetowym wydarzeniu potwierdziło już wiele firm, takich jak CD Projekt RED, 2K Games, Activision Blizzard, Bethesda, EA, Sony czy Microsoft.

Zobacz też: Nowy MacBook Pro 2020 – 13 cali i moc w zestawie

Geoff Keighley podaje jednak, że lista wydawców nie jest jeszcze kompletna i cały czas trwają rozmowy z kolejnymi firmami. Czy należy się spodziewać, że właśnie tak będzie wyglądała przyszłość targów i konferencji w branży gier wideo? Wszak w wyniku pandemii najbliższe miesiące będą obfitować w sieciowe imprezy. Już teraz wiemy, że oprócz Summer Game Fest 2020 będzie mogli również śledzić takie cyfrowe wydarzenia jak PC Gaming Show, Summer of Gaming czy Steam Game Festival. Przypomnijmy, że już za trzy dni odbędzie się również Inside Xbox, na którym Microsoft pokaże gry third-party na konsolę Xbox Series X. Niestety na tę chwilę nie znamy większej ilości szczegółów na temat wydarzenia organizowanego przez Geoffa Keighley. Należy się jednak spodziewać, że pełny program pojawi się już niedługo na oficjalnej stronie.

Sprawdź najnowsze wpisy