ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nokia ze Snapdragonem 690 5G

Nokia (ta od HMD) nie radzi sobie najlepiej – sprzedaż drastycznie spadła

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wczoraj mogliście poznać wyniki sprzedaży największych producentów smartfonów po pierwszym kwartale 2020 roku. Kwartale, który umówmy się, ale nikt nie oczekiwał, że będzie rekordowy. Wszyscy spodziewali się strat i ogólnie tak faktycznie jest, choć niektóre firmy nadal rosną. Jednak nie należy do nich Nokia, która zarówno w świecie smartfonów, jak i feature phone’ów zaczyna niebezpiecznie nurkować. Naturalnie w przeciwieństwie do oryginalnej Nokii, która nareszcie notuje wzrost. Dlatego przyjrzyjmy się, jak sytuacja wygląda w przypadku HMD Global.

HMD Global nie ma powodów do zadowolenia – sprzedaż Nokii leci w dół

Jak sami widzicie, pierwszy kwartał 2020 roku nie był szczęśliwy dla Nokii w żadnym aspekcie. Drastyczny spadek sprzedaż feature phone’ów sprawił, że producent spadł na drugie miejsce w rankingu, ustępując miejsca firmie iTEL. W przypadku smartfonów tak złego kwartału nie było niemalże od samego odrodzenia marki przez HMD Global. Wtedy takie wyniki były naprawdę rewelacyjne dla Finów, ale dzisiaj nie można już je za takie uznać. Oczywiście powodów takiego stanu rzeczy można doszukiwać się wszędzie. Pandemia wydaje się być głównym z nich, chociaż widać, że w przypadku smartfonów źle się działo nie od dziś. Specyficzne, średnio promowane portfolio po prostu się nie sprzedaje.

Zobacz też: Europejska cena POCO F2 Pro wywołuje wiele emocji… niestety negatywnych.

Mimo wszystko należy szukać szans na lepsze jutro. Niedawna zmiana na stanowisku dyrektora marketingu HMD Global jest jedną z nich. Do tego cały czas czekamy na pojawienie się Nokii 9.3 PureView, która odmieni złą passę flagowców z problemami. Okazuje się, że ponadprzeciętne wykonanie i dobre wsparcie nie wystarczają na dłuższą metę. Być może Wy macie jakąś podpowiedź dla Finów?

Źródło: Nokiamob

Sprawdź najnowsze wpisy