ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
oppo klawiatura qwerty etui patent

Fizyczne klawiatury QWERTY już nie wrócą? Oppo może je potraktować jako… etui

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Z fizycznymi klawiaturami QWERTY jest podobnie jak z małymi smartfonami z wyświetlaczami poniżej 5 cali. Niby każdy potrzebuje, ale mało kto kupuje, gdy faktycznie pojawia się taki model. Oczywiście może być mnóstwo pobocznych powodów takiego stanu rzeczy, ale jednak producenci unikają obu rozwiązań. Czysto w teorii, bo okazuje się, że Oppo postanowiło opatentować etui z wbudowaną klawiaturą QWERTY. Brzmi… znajomo? Z pewnością, więc przyjrzyjmy się, co tak naprawdę mogą szykować Chińczycy.

Fizyczna klawiatura QWERTY w formie etui od Oppo

Sam patent jest stosunkowo świeży, bo został złożony w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej 24 kwietnia tego roku. To może sugerować, że Oppo na poważnie jeszcze jest zainteresowane produkcją tego typu akcesorium. Podkreślam sugerować, bo zastrzeżenie pomysłu nie oznacza rozpoczęcia produkcji – do tego jeszcze daleka droga. Szczególnie że etui z wbudowaną klawiaturą QWERTY w tym wypadku nie wyróżnia się niczym specjalnym. Wręcz wygląda nadzwyczaj normalnie. Nie ma mowy o żadnych dodatkowych złączach, więc prawdopodobnie producent wybierze łączność bezprzewodową i… to tak naprawdę wszystko, co wiemy o tym dodatku. Niemniej pojawia się on tak rzadko, że spodziewam się, iż niektórym może zabić mocniej serce na samą myśl o takim akcesorium.

Zobacz też: Skorzystaj z darmowego pakietu danych od Orange!

Oczywiście warto zaznaczyć, że pomysł Oppo nie jest niczym nowym. W przeszłości pojawiało się od groma smartfonów, których producenci oferowali etui z wbudowaną klawiaturą QWERTY. W przypadku tabletów jest to wręcz standard. Dlatego niewykluczone, że Oppo najzwyczajniej w świecie blokuje swego rodzaju rozwiązanie, a sam produkt może nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Tak to zazwyczaj bywa z patentami…

Źródło: Letsgodigital

Sprawdź najnowsze wpisy