ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ekran OnePlus 8 Pro

Ekran OnePlus 8 Pro dalej z problemami – aktualizacja nie pomogła

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Ekran OnePlus 8 Pro miał ostatnio pewne problemy z tym, by działać tak, jak przystało na wyświetlacz flagowca. Pojawiała się na nim zielona poświata lub nawet czarne elementy. Wypuszczona przez OnePlus aktualizacja częściowo problem rozwiązała, choć nie u wszystkich użytkowników. Możliwe, że część sprzętów została wypuszczona na rynek z wadą fabryczną.

Ekran OnePlus 8 Pro z problemami

Na Reddit pojawił się wątek, gdzie można przeczytać kilka interesujących wpisów o nowym flagowcu od OnePlus. Otóż aktualizacja, która pojawiła się ostatnio, a o której pisał dla was Kacper, nie rozwiązała wszystkich problemów. Przynajmniej nie u każdego z użytkowników. U nich dało się bowiem zaobserwować problem, który objawiał się m.in. czarnymi elementami na ekranie podczas oglądania filmów czy po prostu czarnym paskiem. Częściowo może być to spowodowane oprogramowaniem, ale niewykluczone też, że część urządzeń ma wadę fabryczną.

ekran OnePlus 8 Pro
Fot. OnePlus 8 Pro

Wpis na forum został opatrzony jeszcze zrzutem ekranowym z korespondencji z obsługą techniczną producenta. Tam niestety wspominano o tym, że to problem typowo sprzętowy, więc klient ma możliwość wymiany  lub jego naprawy. Kilka osób odpowiedziało w wątku i zadeklarowało, że spotkało ich to samo. Czy to oznacza, że każdy ekran OnePlus 8 Pro może być wadliwy? Oczywiście, że nie, ale część klientów może czekać niemiła niespodzianka. Firma zdecydowała się także odpowiedzieć na Reddit.

Odnośnie sprawy i opisu problemu dotyczącego czarnego paska. Przy niektórych ustawieniach jasności, potencjalnie można zaobserwować bardzo niewielką różnicę. Nie wpływa to na wydajność urządzenia. Jeśli jednak klient nie jest zadowolony, może wybrać zwrot pieniędzy. Jeśli chodzi o problem z „black crush”, zajmiemy się zaciemnionymi obszarami na ekranie pojawiających się podczas oglądania filmów w nadchodzących aktualizacjach OTA.

Zobacz też: Nowy MacBook Pro został właśnie zaprezentowany

Polityka zwrotu sprzętu czy wymiany go na nowy, nie musi oznaczać, że urządzenia są wadliwe. Niemniej to może budzić pewne obawy wśród osób, które zastanawiają się właśnie nad zakupem nowego flagowca. Warto chwilę poczekać, by zobaczyć, jak sprawa będzie się dalej rozwijać.

Źródło: Reddit / Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy