samsung-logo-3d-496x259

 

Wśród ostatnich wycieków informacji związanych z Nexusem Prime znalazła się też porcja wiadomości dotyczących następnego flagowego modelu Samsunga. Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że producent zdecydował się na użycie nazwy Galaxy S III – dwa poprzednie modele okazały się bardzo popularne i grzechem byłoby porzucenie tej rodziny smartfonów. Sugeruje się, że po raz pierwszy ujrzymy go na Mobile World Congress 2012 w Barcelonie – na imprezie z tego cyklu debiutował Galaxy S II.

Jak na dzisiejsze czasy, podana specyfikacja wydaje się być naprawdę ponadprzeciętna. Plotki mówią o czterordzeniowym, bliżej nieznanym układzie o taktowaniu 2 GHz. Raczej są nikłe szanse na ujrzenie takiego procesora w ciągu najbliższych 6 miesięcy w smartfonie, ale kto wie. Mówi się też o ekranie 4,65″ z rozdzielczością SXGA 1280×1024, wykonanym w najnowszej technologii Super AMOLED III, stworzonym specjalnie z myślą o tym urządzeniu.

Zmiana ma dotknąć też nakładkę TouchWiz – na Androidzie IceCream Sandwich nie ma być ona aż tak odmieniająca wygląd, jak działo się dotychczas. Podobno interfejs systemu jest na tyle przyjazny, że nie wymaga on szczególnych ingerencji ze strony producentów, a TouchWiz 5 został stworzony przy współpracy z programistami Google podczas pracy nad Nexusem Prime.

Nie mogło się też obyć bez zmiany baterii na pojemniejszą – 2250 mAh powinno zagwarantować rozsądny czas pracy, nawet z tak potężnymi podzespołami. Przy tym grubość Galaxy S III nie przekroczy 9 mm, a do jego konstrukcji użyto połączenie szkła i metalu – tak jak w przypadku Nexusa Prime. Wbudowany aparat 10 MPx nie będzie miał problemu z nagrywaniem wideo w rozdzielczości 1080p z prędkością 60 klatek na sekundę.

Wszystko to brzmi bardzo zachęcająco, jednak mało realnie. Jeżeli Samsung planuje prezentację SGS III na MWC 2012 to pod maską znajdzie się prędzej dwurdzeniowy procesor wykonany w procesie technologicznym 28 nm działającym na częstotliwości 2 GHz. Co do reszty specyfikacji – informacje o ekranie także brzmią kosmicznie, a bateria 2250 mAh to byłoby życzenie wielu.

Czas pokaże, jaki faktycznie będzie nowy Galaxy S III. Czego Wy oczekujecie po nowym modelu?

źródło: androidandme.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.