wsparcie Galaxy S8

Wsparcie Galaxy S8 powoli się kończy – Samsung ogranicza aktualizacje

2 minuty czytania
Komentarze

Wsparcie Galaxy S8 oraz Galaxy S8+ było dość regularne przez ostatnie lata, ale wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Teraz wygląda na to, że ex-flagowiec powoli przymierza się do tego, by zejść ze sceny. Przynajmniej tak można wnioskować po liście urządzeń, która została opublikowana na stronie producenta. Ta informuje o tym, kiedy użytkownicy mogą spodziewać się aktualizacji.

Wsparcie Galaxy S8

Nie ma się co oszukiwać, że kilkuletnie smartfony będą dalej regularnie wspierane przez producenta. Niezależnie o którym z producentów się mówi. Na wszystko przychodzi czas i choć Samsung Galaxy S8 oraz jego wersja „z plusem”, dalej będą otrzymywały łatki bezpieczeństwa, to teraz będzie działo się to rzadziej. Od samej premiery smartfonów minęły trzy lata, co w świecie Androida i tak jest długim okresem, jeżeli chodzi o proces aktualizacji. Mimo wszystko, trochę może to martwić posiadaczy urządzeń producenta, bo ich obecne ceny są dość wysokie, a proces wsparcia jednak mógłby być dłuższy.

wsparcie Galaxy S8
Fot. Samsung Galaxy S8

Wsparcie Galaxy S8 zostanie teraz zmienione. Łatki bezpieczeństwa nie będą pojawiały się co miesiąc, ale kwartalnie. Samsung Galaxy S8 Active dalej będzie miał dostawać aktualizacje co miesiąc. Model debiutował na rynku kilka miesięcy po bazowych wersjach, więc nie minęły jeszcze trzy lata. Jego użytkownicy mogą dalej cieszyć się comiesięcznymi aktualizacjami. Przynajmniej przez chwilę. W decyzji producenta odnośnie bazowych modeli nie ma jednak nic specjalnie dziwnego.

Zobacz też: Steam rezygnuje ze wsparcia dla macOS VR

Nie od dziś wiadomo, że proces aktualizacji smartfonów nie może trwać w nieskończoność. Samsung wypuszcza łatki i tak długo, a przynajmniej jeżeli chodzi o flagowce. Oczywiście z urządzeń dalej można swobodnie korzystać, co zapewne spora część użytkowników będzie robiła. To też jednak znak, że pora pomyśleć nad nowym smartfonem. W końcu jeżeli flagowce mają wsparcie na okres trzech lat, to co powiedzieć o średniej półce i budżetowych rozwiązaniach?

Źródło: Samsung

Motyw