ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Czytnik e-booków Huaweia

Huawei zakończył istotny spór sądowy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

InterDigital to firma, która rozwija cyfrową technologię mobilną i wideo. Dość długo mierzyła się ona z Huaweiem na sali sądowej. Teraz jednak ogłosiła w oficjalnym komunikację, że rozstrzygnęła wszystkie sprawy sądowe przeciwko Huawei. Przy okazji obie firmy zawarły ogólnoświatową umowę licencyjną dotyczącą patentów. To oznacza, że będą mogły korzystać wzajemnie ze swoich baz patentowych bez jakichkolwiek ograniczeń regionalnych.

Huawei i InterDigital osiągnęli porozumienie

Huawei i InterDigital

Ta nowa niewyłączna umowa licencyjna jest wieloletnia i ma obowiązywać do 2023 roku. Obejmuje ona opłaty licencyjne z tytułu sprzedaży niektórych bezprzewodowych produktów telekomunikacyjnych Huawei 3G, 4G i 5G. Chociaż wydaje się, że problem między obiema spółkami został rozwiązany, nie ujawniono jeszcze dokładnych warunków porozumienia. W swoim oświadczeniu William J. Merritt, który jest prezesem i dyrektorem generalnym InterDigital, stwierdził: 

To porozumienie, osiągnięte w trudnych warunkach, biorąc pod uwagę obecne spowolnienie gospodarcze, podkreśla siłę naszej działalności i wartość wkładu InterDigital w wiele generacji standardów bezprzewodowych i wideo.

Zobacz też: Chińska dezinformacja czerpie z rosyjskich wzorców

Warto tu przypomnieć, od czego wszystko się zaczęło. Otóż Huawei pozwał InterDigital w styczniu 2019 roku w Chinach, domagając się uczciwych warunków udzielania licencji na swoje patenty. Następnie w grudniu ubiegłego roku InterDigital pozwał Huaweia, oskarżając firmę o naruszenie pięciu patentów związanych z branżowymi standardami dla telekomunikacji 3G, 4G i 5G. Jak widać na pozew o patenty, została wysnuta najpopularniejsza broń w takim przypadku, czyli pozew odwetowy. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy