Intel od lat interesuje się rynkiem samochodów autonomicznych. Producent chce stać się liderem, jeśli chodzi o sterowanie nimi. Ambicje firmy w tym zakresie wciąż się rozszerzają i mogą osiągnąć nowy poziom. Wszystko to dzięki znanemu twórcy aplikacji. Podobno Niebiescy są bliscy przejęcia tranzytowego producenta aplikacji Moovit. Transakcja ta ma być warta około miliard USD. Mówimy tu więc o niezwykle kosztownej inwestycji, zwłaszcza w czasach kryzysu.

Intel kupuje Moovit

Intel kupuje Moovit

Podobno Moovit miałby zostać włączony do izraelskiego centrum motoryzacyjnego Intela i pomóc w realizacji jego ogólnej strategii samodzielnej jazdy. Właściciel aplikacji stwierdził, że obecnie nie ma zamiaru komentować całej sprawy. Sam fakt, że niczemu nie zaprzeczył, już daje podstawy, aby traktować plotki poważniej. Dodatkowo warto zaznaczyć, że wedle przecieków umowa jest już bardzo bliska finalizacji. Mogłaby zostać oficjalnie ujawniona już w ciągu kilku najbliższych dni. Wiele osób może zadawać sobie pytanie: po co Intelowi aplikacja do wyświetlania rozkładów komunikacji miejskiej? I jak to się ma do autonomicznych samochodów? 

Zobacz też: NASA stworzyła geologiczną supermapę księżyca

Należy więc dokładnie wyjaśnić tę kwestię. Otóż Moovit wykorzystuje kombinację AI i analizy danych do monitorowania ruchu w czasie rzeczywistym. Oferuje przy tym wynajdowanie kierunków tranzytowych dla około 800 milionów osób na całym świecie. Może to być niezwykle cenna wiedza dla pojazdów autonomicznych, które muszą brać pod uwagę natężenie ruchu w czasie rzeczywistym, aby wybrać najszybsze trasy. Dodatkowo nie oznacza to, że Intel poprzestanie na dotychczas wykorzystywanych danych. Możliwe w końcu będzie zastosowanie technologii wykorzystywanej w aplikacji także dla innych typów pojazdów. Jeśli zostanie on sprzężony także z innymi systemami monitorowania ruchu, może dać w efekcie rozwiązanie, dzięki któremu autonomiczne samochody rzadko będą stały w korkach.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.