Firma AMD nawiązała wieloletnią współpracę partnerską z Oxide Games. Ich celem jest uproszczenie strumieniowania gier i uczynienie tego procesu bardziej przystępnym. Biorąc pod uwagę obecną rozbieżność między specyfikacjami na papierze a rzeczywistą wydajnością usług streamingowych, nowa podstawa techniczna może sprawić, że oferta wartościowa w zakresie strumieniowania gier zrówna się z konkurencyjnymi platformami.

AMD strumieniowanie gier

AMD strumieniowanie gier

Transmisja strumieniowa gier może zastąpić konsole jako platformę do gier lub w inny sposób zmienić ich pozycję na rynku. Niektórzy przewidują, że streaming może również odbić się na rynku gier PC. Udział w tym rynku Czerwonych jest dość interesujący. W końcu AMD odpowiada za procesory w konsolach Sony i Microsoftu. Można tu stwierdzić, że firma sama sobie kopie grób takimi działaniami. Warto jednak pamiętać, że brak udziału firmy w tym rynku nie oznacza, że przestanie on istnieć. Natomiast AMD miałoby spore problemy w razie, gdyby strumieniowanie wyparło konsole, a dla Czerwonych nie byłoby już miejsca na tym nowym rynku.

Zobacz też: Nokia 9.3 PureView, którą można pokochać – Lumia w nowym wydaniu

Warto tu przypomnieć, że AMD produkuje również procesory graficzne dla Google Stadia i Microsoft xCloud. Pozycja ta nie jest jednak dobrze ugruntowana, ponieważ obie usługi korzystają tylko z nieznacznie zmienionych produktów PC. Możliwe więc, że w przyszłości firma będzie musiała konkurować o względy tych firm z Intelem. Nowy partner Czerwonych to jednak niekonwencjonalny wybór. Firma ta dopiero raczkuje na rynku, chociaż może się już pochwalić większymi sukcesami. Przyznam, że sam jestem sporym konserwatystą pod tym względem i mam nadzieję, że rynek gier wciąż będzie polegał głównie na tytułach uruchamianych lokalnie.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.