ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
InPost podnosi ceny

InPost Podaj Dalej – szybsza tańsza wysyłka przy szczególnych warunkach

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Czasami podczas zakupów w sklepach internetowych dochodzi do dość kuriozalnych sytuacji. Kupujemy produkt w tym samym mieście i nawet tej samej dzielnicy. Mimo to nie dość, że musimy zapłacić pełną kwotę za przesyłkę, to jeszcze czekać, aż ta zostanie odebrana z paczkomatu, trafi na sortownię, a następnie jeszcze raz trafi do tego samego paczkomatu. Cała sytuacja wynika rzecz jasna z procedur wewnętrznych firmy. Jednak te na szczęście da się zmienić, o czym świadczy usługa InPost Podaj Dalej.

InPost Podaj Dalej

InPost Podaj Dalej

InPost dostrzegł absurd tej całej sytuacji. Dlatego firma umożliwiła opcję nadania paczki i jej odbiór z tej samej skrytki, bez pośrednictwa kuriera. W ten sposób paczkę można odebrać już w kilka minut po jej nadaniu, co znacznie przyśpieszy cały proces zamówienia. Skorzystanie z niej jest natomiast wręcz automatyczne. Należy postępować według następujących kroków:

  • Wygenerować etykietę adresową z wybranym Paczkomatem odbiorczym, który jest jednocześnie Paczkomatem nadawczym. Można to zrobić z poziomu Managera Paczek lub innego narzędzia do tworzenia przesyłek.
  • Umieścić przesyłkę w wybranym Paczkomacie odbiorczym.
  • Po kilku minutach odbiorca otrzyma powiadomienie o możliwości odebrania przesyłki.

Zobacz też: Steam rezygnuje z macOS VR, ale nie Windowsa i Linuxa

Niestety, InPost nie pochwalił się jeszcze ceną takiej usługi. Ma ona jednak być zauważalnie tańsza. Sprawdzi się ona wręcz idealnie w trakcie pandemii. Dzięki temu będzie możliwy bezkontaktowy odbiór osobisty ze sklepów stacjonarnych. Wszystko rzecz jasna rozbija się o cenę takiej usług. Każdy ma pewną granicę tego, ile jest w stanie dopłacić, aby nie widzieć się ze sprzedawcą. 

Źródło: InPost

Sprawdź najnowsze wpisy