ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy z flip premiera specyfikacja wyglad cena

Samsung Galaxy Z Flip doczeka się 3 aparatów? Obecna wersja w DxOmark

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Samsung Galaxy Z Flip okazał się dosyć celnym strzałem w… Motorolę Razr 2020. Koreańczycy zobaczyli, na co narzekano w stosunku do amerykańskiej premiery, a potem zrobili to po prostu lepiej. Niemniej składana klapka od lidera mobilnego rynku nie jest w pełni flagowym modelem. Producent chciał, żeby ten smartfon mógł zostać wycenionym nieco taniej. Dlatego specyfikacja to tak naprawdę… zeszłoroczny flagowiec. Odbiło się to także na aparatach, ale czy to faktycznie zły wynik? DxOmark sugeruje, że nie ma tragedii. Mało tego, Samsung już patentuje potencjalnego następcę.

Aparat Galaxy Z Flip sprawdzony w DxOmark, a Samsung może szykować wersję z 3 matrycami

samsung galaxy z flip dxomark wynik aparaty

Jak sami możecie zobaczyć, Galaxy Z Flip uzyskał całkiem akceptowalny wynik, bo 105 punktów stawia jego aparaty w rankingu DxOmark za iPhonem XS Max (106 punktów) i tuż przed Asusem Zenfone 6 (104 punkty). W gruncie rzeczy smartfon Samsunga wykorzystuje matryce i obiektywy z Galaxy S10e, więc wynik jest jak najbardziej poprawny. Autorzy testu przyczepili się głównie do poziomu szczegółowości, wolnego ustawiania ostrości i problemów z szerokokątnym obiektywem. W przypadku filmów główna uwaga skupiła się na ograniczonym zasięgu tonalnym i widocznych skokach ostrości.

Samsung Galaxy Z Flip z 3 aparatami w urzędzie patentowym

Jeśli powyższy wynik Galaxy Z Flip w DxOmark Was nie zadowala, to możecie poczekać na wersję z trzema aparatami. Taka niewątpliwie może być w drodze, gdyż Samsung zastrzegł design tego typu urządzenia. Powyżej możecie zobaczyć wizualizacje na bazie szkiców patentowych. Jak sami widzicie, Koreańczycy nie ograniczają się do poziomego ułożenia obiektywów – te równie dobrze mogą ustawić się w pionie, jak to dzisiaj robi Samsung.

Zobacz też: Samsung Galaxy M21 w Polsce – znamy cenę!

Oczywiście patent równie dobrze może wylądować w szufladzie na wieki, więc z tym czekaniem możecie jednak się wstrzymać. Tymczasem dajcie znać, jak ogólnie oceniacie Galaxy Z Flip? Może ktoś z Was zdecydował się na zakup klapki od Samsunga? Jesteście zadowoleni z aparatów?

Źródło: DxOmark, LetsGoDigital

Sprawdź najnowsze wpisy