Tworzenie aplikacji mobilnych wspomagających grę w pełnoprawne tytuły nie jest niczym nowym. Wszak w Sklepie Play można spotkać przynajmniej kilka takich aplikacji, jak na przykład MyNBA2K20,WoW Companion App czy też FIFA 20 Companion. Odpowiedzialna za ostatnią firma Electronic Arts planuje jednak wprowadzać tego typu aplikacje mobilne do wszystkich swoich nowych gier.

Electronic Arts wprowadzi aplikacje mobilne na wyższy poziom przydatności?

electronic arts aplikacje mobilne

Tak przynajmniej wynika z patentu, który EA zarejestrowało w ostatnich dniach. Czego możemy się z niego dowiedzieć? Nowe aplikacje mobilne od EA mają otrzymać możliwość rozpoznawania wypowiedzianych przez gracza słów. Aplikacja sama wykona wymówioną przez użytkownika czynność. Być może dzięki temu gracz otrzyma możliwość sterowania grą przy pomocy swojego urządzenia mobilnego. Oprócz tego aplikacja zbierze dotychczasowe akcje wykonane przez gracza w pełnoprawnym tytule i podpowie dalsze czynności. Czy oznacza to, że gracze FIFA Ultimate Team będą mogli liczyć na podpowiedź, jakiego gracza mają kupić w tym momencie, żeby wzmocnić swój zespół? Nie wiadomo, na jakiej zasadzie miałoby to działać, jednak sami przyznacie, że możliwości jest bardzo dużo. Jak na aplikację mobilną przystało, nie obędzie się również bez wszelkiego rodzaju mini gier, dzięki którym gracze będą mogli zdobyć dodatkowe przedmioty. Następnie będą mogli oni użyć je podczas rozgrywki. Według patentu zwiększy to poziom zaangażowania gracza i zachęcenie go do gry.

Zobacz też: iPhone do 2000 zł – jakie smartfony Apple wziąć pod uwagę?

Całość brzmi naprawdę zachęcająco, jednak przed EA stoi duże wyzwanie. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób Electronic Arts rozreklamuje swoje aplikacje mobilne. Jeśli firma zdecyduje się na wprowadzenie do nich dodatkowych mikropłatności, a całość sprowadzi się do wyciągnięcia od graczy dodatkowych pieniędzy, to reakcja tych ostatnich może być bardzo negatywna. Jeśli jednak będzie to prosta aplikacja wspomagająca obsługę gier, to aplikacje mobilne mogą okazać się dużym sukcesem. Może się wtedy okazać, że większa liczba producentów zdecyduje się na podobny krok. Niestety na tę chwilę nie wiadomo, kiedy Electronic Arts wprowadzi takie aplikacje mobilne. Być może dowiemy się większej ilości szczegółów w najbliższych tygodniach. To właśnie wtedy firma może pokazać nowości na resztę roku.

Źródło: SegmentNext

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.