ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC chce konkurować z GoPro za pomocą ReCamera – czym jest ten dziwoląg?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
gopro hero 3+ black edition

HTC od dłuższego czasu – coraz skuteczniej – wraca na dobre tory. Jeszcze kilka miesięcy temu wiele mówiło się o tym, że Tajwańczycy mogą zostać wykupieni jak Motorola lub po prostu zbankrutować. Jednak okazuje się, że ten producent może pozwolić sobie na naprawdę śmiałe projekty.

Jeżeli myślimy o wyczynowych kamerach to z pewnością na myśl przychodzi nam GoPro, które praktycznie w swojej klasie jest bezkonkurencyjne, a na pewno najbardziej znane za sprawą ogromnej ilości reklam i wszelkiego promowania przez osoby trzecie. Jeszcze niedawno najlepszym modelem w ofercie był Hero 3+ Black Edition, ale firma już wprowadziła następcę w postaci Hero 4. Najprawdopodobniej HTC chce pokazać co potrafi właśnie tej starszej kamerce za pomocą swojej wizji ekstremalnych wideo-rejestratorów.

htc recamera 1
htc recamera 2

Widoczne powyżej urządzenie to ReCamera i póki co niewiele o nim wiemy. Z dotychczas nieoficjalnie ujawnionych informacji wiemy, że matryca ma 16 MPx, a kąt widzenia „oka” ma wynosić 170 stopni. Interesujące parametry, ale czysto technicznie słabsze od oferowanych przez GoPro (ilość pikseli nie ma większego znaczenia).

W takim razie, czy HTC ze swoją marką wyrobioną na rynku smartfonów jest w stanie wybić się ponad konkurencje? Być może ReCamera będzie zachwycać ceną, a pamiętajmy, że Hero 3+ Black Edition wyczynowa od GoPro kosztuje 1400 złotych. Korzystacie z tego typu urządzeń?

źródło: G4G

Sprawdź najnowsze wpisy