Asus Eee Pad Slider w sprzedaży jeszcze we wrześniu

2 minuty czytania
Komentarze
ASUS_Eee_Pad_Slider

Kilka dni temu, pojawiły się informacje o rozpoczęciu przedsprzedaży Asusa Eee Pad Slidera. Nie wiadomo jednak było, kiedy dokładnie oficjalnie ruszy sprzedaż, ani w jakiej cenie urządzenie to będzie dostępne.

Początkowo Asus prezentując Slidera i Transformera zapowiadał, że urządzenia te trafią do sprzedaży równocześnie – tajwański producent chciał w ten sposób zdecydowanie wkroczyć na rynek, dając użytkownikom możliwie zróżnicowaną ofertę. Z bliżej nikomu nieznanych powodów nie wiadomo, dlaczego tak się nie stało.

Dobrze poinformowane źródła donoszą, że drugi tablet Asusa z systemem Honeycomb będzie normalnie dostępny w sprzedaży jeszcze we wrześniu – po ostatnich informacjach dotyczących uruchomienia procesu przedsprzedaży bardziej realny stał się październik. Okazuje się jednak, że będzie nieco inaczej, co jest dobrą wiadomością.

Asus Eee Pad Slider dysponuje dość typową konfiguracją sprzętową – ekran 10.1 cala o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1 GHz, który został oparty na układzie Nvidia Tegra 2. Wbudowana pamięć w zależności od wersji – 16 lub 32 GB. System to oczywiście Honeycomb, w najnowszej wersji 3.2.

Potwierdziła się cena tego tabletu – Slider będzie dostępny za ok. 475 dolarów. Porównując cenę tego urządzenia z konkurencyjnymi produktami można uznać, że jest ona zbyt wysoka. Asus liczy jednak na to, że wbudowana pełnowymiarowa klawiatura będzie wystarczają rekompensatą za nieco wyższą kwotę.

Nie wiadomo jeszcze, czy najnowszy tablet Asusa będzie dostępny w wersji WiFi, czy WiFi + 3G. Najbardziej prawdopodobny jest scenariusz z modemem WiFi – mimo upływu kolejnych miesięcy i hucznych deklaracji przy okazji premiery Transformera, do tej pory na rynek nie trafiła wersja z obsługą 3G.

Działania podejmowane przez Asusa nie są do końca zrozumiałe – tablet ma trafić na rynek jeszcze we wrześniu, jednak w tej chwili większość producentów myśli o premierze urządzeń, które będą wyposażone w system Android w wersji Ice Cream Sandwich. Czy użytkownicy mimo to zdecydują się na zakup Slidera – czas pokaże.

źródło: liliputing.com

Motyw