Motorola Moto X Moto G 2014

 

Motorola obecnie jest w trakcie zmian za sprawą przejęcia firmy przez Lenovo. Niemniej jednak to nie oznacza, że przestaną przez pewien czas pojawiać się nowe urządzenia z serii Moto, a ostatnie poznaliśmy na początku września. Wtedy też pojawiły się pytania, czy Polacy również będą mogli zakupić nowe smartfony?

 

Odpowiedź na to pytanie już poznaliśmy. Firmą odpowiedzialną za dystrybucję to PC Factory, które już wcześniej dało nam możliwość zakupu chociażby Moto G. Tym razem przyszła pora na odświeżoną wersję Moto X oferującą ogromną personalizację obudowy i tak oto, wśród opcji, znajdują się chociażby takie materiały jak bambus czy też skóra Horween. W kwestii danych technicznych, najnowszy topowy model Motoroli prezentuje się następująco:

 

  • 5,2-calowy wyświetlacz AMOLED FullHD;
  • układ Snapdragon 801 z 2 GB RAM;
  • 16/32 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • aparat: 13 MPx;
  • akumulator o pojemności 2300 mAh;
  • Android 4.4.4 KitKat.

 

Moto X_Back_AFxTeak_net Moto X_Back_AFxRaspberry_net Moto X_Back_AFxPurple_net

 

Drugim modelem, którego dystrybutorem również jest PC Factory to Moto G (2014) udoskonalone w stosunku do lubianego poprzednika o większy, 5-calowy wyświetlacz 720p oraz zmieniono moduł aparatu na 8 MPx.

 

Moto G_PackDyn_net

 

Znając Motorolę, możemy być pewni, że aktualizacja do kolejnej wersji systemu – w postaci Androida L – pojawi się bardzo szybko zarówno na Moto X i Moto G. Tym samym tegoroczne modele Motoroli, podobnie jak pozostałe, najprawdopodobniej będą kontynuowały dobrą passę firmy.

 

 

W Polsce Moto X (2014) pojawi się na początku października, ale niestety nie poznaliśmy jeszcze sugerowanych cen detalicznych toteż przyjdzie nam poczekać jeszcze chwilę, aż zainteresowane sklepy wystawią na półki topowy model Motoroli w przedsprzedaży. Podobnie wygląda sytuacja z Moto G (2014). Termin polskiej premiery to 12 października, ale ceny nie zostały ujawnione. Zainteresowani?

 

[Aktualizacja]

Kilka sklepów już podało ceny powyższych modeli i odpowiednio z Moto X oraz Moto G będziemy musieli zapłacić 2000 i 850 złotych. Mimo wszystko, oficjalne dane od dystrybutora podają następujące wartości:

 

  • Moto G (2014): 799 złotych;
  • Moto X (2014): 2299 złotych;
  • Moto E: 529 złotych:
  • Moto G LTE: 849 złotych.

 

Źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.