ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google kończy z produkcją gier na Stadia

Czego brakuje Google? Komunikatorów – Stadia będzie kolejnym

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Google słynie z tego, że lubi zabijać swoje usługi. Niezależnie od tego, czy są one lubiane, czy też po prostu tracą popularność. Ciężko dopatrywać się tutaj jakichkolwiek zasad. Jednocześnie gigant z Mountain View uwielbia komunikatory, więc co raz to tworzy nowe, zapominają o poprzednich. To sprawia, że użytkownicy nie przywiązują się do tego typu propozycji od Google. W takim razie, co robi firma? Szykuje kolejny program, a raczej urozmaicenie, które pozwoli nam się kontaktować. Naturalnie mowa o tytułowej usłudze Stadia i w tym wypadku jest to konieczna zmiana.

Stadia kolejnym komunikatorem Google

google stadia komunikator

Platformy dla graczy siłą rzeczy potrzebują wewnętrznej komunikacji. Stadia dotychczas oferowała taką możliwość wyłącznie wewnątrz gier lub w ramach grup graczy. Wszystko w ramach obsługi głosowej. Brakowało po prostu możliwości wysyłania tradycyjnych wiadomości tekstowych w dowolnej chwili. Taki komunikator właśnie jest w drodze. Stadia w swojej najnowszej aplikacji na Androida zyskała kilka ciekawych urozmaiceń, które jednoznacznie sugerują, że Google szykuje możliwość rozmów z innymi użytkownikami. Naturalnie to jednocześnie oznacza, że nie jesteśmy w stanie powiedzieć, kiedy dokładnie Amerykanie aktywują tę formę komunikacji.

Zobacz też: Samsung Galaxy S20 Ultra – aparat lubi… pęknąć.

Google Stadia od samego początku zbiera mieszane opinie. Wiele osób wskazuje, że Amerykanie sporo zapowiedzieli, a dali jedynie zalążek. Dlatego kolejne aktualizacji niwelują te braki i stosowny komunikator może być jednym z nich. Chociaż niewątpliwie dla nas obecnie liczy się sama dostępność usługi, która niestety jeszcze oficjalnie nie dotarła do Polski. Firma nie zdradza, kiedy i w jakiej formie będziemy mogli grać w chmurze.

Źródło: 9to5Google

Sprawdź najnowsze wpisy