Stosunkowo niedawna premiera serii OnePlus 8 była jedną z najgorzej przyjętych przez odbiorców. Przede wszystkim producent zdecydowanie podniósł swoją wartość, więc produkty są droższe, a przy tym zmian względem poprzedników jest naprawdę mało. Do tego nie został przedstawiony OnePlus Z, który przewijał się przez długi czas w plotkach jako OnePlus 8 Lite. Tańszy model, który jakkolwiek mógł wypełnić lukę, ponownie wraca do świata nieoficjalnych informacji. Przy okazji poznajemy, dlaczego firma opóźniła premierę tego smartfona.

Rzutem na taśmę OnePlus Z (8 Lite) może otrzymać układ od Qualcomma

oneplus z 8 lite snapdragon 765 qualcomm

Pierwotnie spodziewaliśmy się, że OnePlus Z będzie napędzany układem MediaTek Dimensity 1000 lub 1000L, czyli flagowymi jednostkami tego producenta. To byłby swego rodzaju przełom, gdyż dotychczas OnePlus wykorzystywał wyłącznie układy Snapdragon. Mało tego, Chińczycy wyraźnie zaznaczają, że współpraca z Qualcommem jest dla nich bardzo istotna. Czyżby zatem pojawiła się oferta nie do odrzucenia? Na to może wskazywać powyższa grafika, która odnosi się właśnie do OnePlus 8 Z. Według niej smartfon ma być napędzany Snapdragonem 765G, który w benchmarkach wypada dobrze, ale jednak gorzej od wspomnianych jednostek MediaTeka. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na oszustwa, na jakich niedawno została przyłapana tajwańska firma.

Zobacz też: Spór o mandaty – karać za korzystanie z telefonu podczas przechodzenia przez pasy?

Zatem poznajemy prawdopodobny powód, dlaczego premiera OnePlus Z mogła zostać przesunięta. Przebudowa urządzenia pod nowy układ obliczeniowy wymaga dodatkowego czasu pracy, ale naturalnie nikt tej wersji wydarzeń nie potwierdzi oficjalnie. Niewykluczone, że po prostu OnePlus od początku nie planował wydania całej trójki za jednym zamachem. W końcu podobnie było z OnePlus 7T i 7T Pro, a także OnePlus TV. O ile oficjalnych doniesień w sprawie terminu premiery OnePlus Z na razie nie ma, tak plotki sugerują, że wydarzenie odbędzie się w lipcu.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.