Premiera najnowszych mobilnych układów Intela spowoduje, że na rynku laptopów pojawią się nowe propozycje. Jedną z nich jest XMG Ultra 17, który wyposażony będzie w najmocniejsze procesory od „Niebieskich”. Czy jednak zastosowanie tak potężnych podzespołów nie spowoduje, że wykorzystujący kadłubek od Clevo laptop będzie miał duże problemy z throttlingiem?

XMG Ultra 17 to laptop wyposażony w najmocniejsze podzespoły. Czy jednak termal throttling nie przeszkodzi w ich wykorzystaniu?

XMG Ultra 17

Zapowiedziany przez firmę XMG laptop Ultra 17 pojawi się w sprzedaży w kilku różnych wariantach. Do dyspozycji użytkownika oddane zostaną między innymi procesory cechujące się TDP wynoszącym 125 W, czyli Intel Core i5-10600K (6C/12T), Intel Core i7-10700K (8C/16T) oraz Intel Core i9-10900K (10C/20T). Połączenie tych procesorów z kartami graficznymi NVIDIA GeForce RTX 2070 Refresh (115 W), GeForce RTX 2070 SUPER (115 W) oraz GeForce RTX 2080 SUPER (200 W) sprawi, że użytkownicy mogą obawiać się o wysokie temperatury podzespołów. Wszak już od jakiegoś czasu pojawiały się w sieci informacje, że najnowsze układy mobilne Intela cierpią na tę przypadłość. Sparowanie ich z mocnymi kartami graficznymi sprawi, że układ chłodzenia na pewno nie będzie się nudził. Kolejną sprawą będzie zapewnienie odpowiednio wysokiej mocy, żeby sprzęt mógł osiągnąć bądź co bądź wysoką wydajność. Oprócz tego XMG Ultra 17 wspiera maksymalnie do 128 GB pamięci RAM.

Zobacz też: Oficjalne stanowisko Xiaomi – nikt danych z przeglądarek nie przypisywał do Was

Do dyspozycji użytkownika przygotowane zostały również cztery sloty M.2 dla dysków SSD. Cieszy fakt, że producent nie zapomniał o odpowiednim zapleczu portów komunikacyjnych. Ich zestaw jest całkiem pokaźny i składa się między innymi z 1x Thunderbolt 3, 1x USB 3.2 typu C, 3x USB 3.2 typu A oraz 2x mini DisplayPort 1.4 i 1x HDMI 2.0. Nie zabrakło również miejsca dla dwóch wejść audio-jack 3,5 mm oraz czytnika kart SD. Jeśli chodzi o matrycę to mamy do wyboru dwa różne warianty – Full HD IPS oraz Ultra HD IPS. Chętni na kupno XMG Ultra 17 muszą przygotować się na wydanie sporej kwoty. Za wariant wyposażony w procesor Intel Core i7-10700K i GeForce RTX 2070 SUPER trzeba będzie zapłacić 2799 euro. Zamówienia przedpremierowe można będzie składać od 20 maja. Sprzęt oficjalnie trafi do sprzedaży w czerwcu.

Źródło: Wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.