samsung galaxy s5 214124

 

Android KitKat pokazał, że Google chce otworzyć się na słabsze urządzenia. Zostało to spowodowane rosnącą popularnością systemu Windows Phone na najniższych półkach, który działa niemalże identycznie na każdym urządzeniu. W takim razie teoretycznie kolejna wersja w postaci Android L (Lollipop?) powinien kontynuować ten trend.

 

Póki co Google nie spieszy się z prezentacją nowego systemu, ale wiemy, że już jesteśmy bardzo blisko oficjalnej prezentacji i tym samym aktualizacji Nexusów. Jednak obecnie wiemy jedynie, że ma zdecydowanie zmienić się wygląd oprogramowania na tzw. Material Design, który od pewnego czasu firma z Mountain View wprowadza w swoich aplikacjach typu Hangouts czy też w samym sklepie Play. Do Sieci wyciekł film prezentujący działanie Galaxy S5 właśnie z najnowszym system okraszonym dodatkowo nakładką od Samsunga przystosowaną pod Android L. Oto, co powstało po połączeniu flagowego smartfonu Koreańczyków i teoretycznie lżejszego systemu:

 

 

Wynik? Niezbyt obiecujący, ale pamiętajmy o dwóch rzeczach. Po pierwsze nie jest to ostateczna wersja oprogramowania, a po drugie została zmodyfikowana przez Samsunga i też to z pewnością nie jest finalna edycja. Zainteresowani zrzutami ekranów mogą zobaczyć je na stronie SamMobile: Klik!

 

Niemniej jednak dowiedzieliśmy się jak Koreańczycy widzą Androida L w swoim wykonaniu. Z pewnością troszkę pozostało z czystego systemu, ale i tak rewolucji w TouchWizie nie należy się spodziewać. To dobrze czy źle?

 

 

źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.