Amazon to prawdziwy gigant, który działa w naprawdę wielu branżach. Firma rozwija się we wręcz niesamowitym tempie, mimo trwającej w najlepsze pandemii koronawirusa. Nie oznacza to oczywiście, że marka Jeffa Bezosa nie ponosi kosztów z nią związanych. Wręcz przeciwnie – dziś Amazon poinformował, że wyda 4 miliardy dolarów lub nawet więcej na walkę z COVID-19.

Amazon walczy z koronawirusem – w grę wchodzą duże pieniądze

Amazon strumieniowanie gier z chmury

CEO Amazona, Jeff Bezos, przy okazji kwartalnych wyników finansowych, poinformował, że firma planuje wydać co najmniej 4 miliardy dolarów na walkę z koronawirusem. To kwota, która według przewidywań ma być całym zyskiem operacyjnym Amazona za okres kwiecień-czerwiec. Najbogatszy człowiek świata wytłumaczył, że pieniądze zostaną wydane na środki ochrony osobistej, sprzątanie obiektów, a także wyższe wynagrodzenia dla pracowników i badanie koronawirusa w laboratorium przez niego stworzonym.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Zobacz także: [Promocje dnia] Smartfon Nokia 6.2, karta graficznaPNY GeForce RTX 2060 SUPER Dual Fan, słuchawki bezprzewodowe Sony WF-1000XM3 i więcej w świetnych cenach!

Nie da się ukryć, że to naprawdę dobra wiadomość, a zwłaszcza dla pracowników Amazona, którzy już niejednokrotnie skarżyli się na nieciekawe warunki panujące w firmie w czasach pandemii. Wpis Bezosa dla inwestorów wygląda naprawdę dobrze, a on sam zaznacza w nim, że najlepszą inwestycją, jaką może obecnie dokonać Amazon, to ochrona swoich pracowników i zadbanie o ich dobre samopoczucie. Oby tak dalej.

Źródło: The Verge
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.